Tatiana Okupnik w szpitalu fot. ONS.pl

Tatiana Okupnik trafiła do szpitala. „Całe szczęście mogę pisać, tylko że nie widzę gdzie piszę...”

Artystka od lat cierpi na migrenowe bóle głowy, które nasiliły się po ciążach.
Edyta Liebert / 06.09.2020 09:23
Tatiana Okupnik w szpitalu fot. ONS.pl

Tatiana Okupnik zamieniła swój Instagram w medium mówiące o problemach okołociążowych, porodowych, poporodowych. Podzieliła się osobistymi przeżyciami, a ostatnio wspomniała o konieczności wizyty w szpitalu.

Tatiana Okupnik jest migrenowcem

Artystka trafiła do łódzkiego szpitala z silnymi, uniemożliwiającymi funkcjonowanie bólami głowy, znanymi jako migrena. Silny, unieruchamiający ból głowy, który wiąże się ze światłowstrętem oraz zapachowstrętem, może trwać nawet 72h i jest bardzo wyczerpujący. Tatiana Okupnik wyznała fanom, że musiała udać się do szpitala, by przerwać ten stan.

Mam migrenę chroniczną, która nasiliła się po ciążach. Wiem, ze dla kogoś kto nie miał migreny albo np. zespołu popunkcyjnego trudno zrozumieć, że ból głowy może ściąć z nóg. Światłowstręt, zapachowstręt. Przy ostrym ataku niemożliwość mówienia (afazja), zaburzenia widzenia, niemożliwość poruszania się. Ja podczas ataków całe szczęście mogę pisać tylko, że nie widzę gdzie piszę... W takim ciężkim rzucie migrenowym konieczna jest wizyta w szpitalu, żeby przerwać atak oraz wykluczyć inne przyczyny. Piszę o tym, ponieważ w łódzkim Koperniku udzielono mi nie pierwszy raz zresztą pomocy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Instagram/FB vs rzeczywistość... Poniedziałek vs Wtorek;) Światła makijaż strój vs takie coś;) Specjalnie zamieszczam to zdjęcie oczywiście dziękując za pozytywne komentarze pod zdjęciem z sesji do kalendarza Fundacji Akogo na 2021 w czerwonej sukni. Ale życie to sinusoida. Nie tylko chodzi mi o powierzchowność ale o to co dzieje się z nami w środku;) juz mówiłam, ze jestem od lat migrenowcem. Mam migrenę chroniczną, która nasiliła się po ciążach. Wiem, ze dla kogoś kto nie miał migreny albo np zespołu popunkcyjnego trudno zrozumieć, że ból głowy może ściąć z nóg. Światłowstręt, zapachowstręt. Przy ostrym ataku niemozliwość mówienia(afazja), zaburzenia widzenia, niemożliwość poruszania się. Ja podczas ataków całe szczęście mogę pisać tylko, że nie widzę gdzie piszę... W takim ciężkim rzucie migrenowym konieczna jest wizyta w szpitalu, żeby przerwać atak oraz wykluczyć inne przyczyny. Piszę o tym, ponieważ w łódzkim Koperniku udzielono mi nie pierwszy raz zresztą pomocy. Leżałam na sali z kobietą, która UWAGA opowiedziała mi swoją babską historię. Wszystko dzieje się po coś! Nagrałyśmy rozmowę(jak juz byłyśmy obie w stanie;) o jej kobiecych poporodowych przejściach. Znajdziecie film juz niedługo w „Liczby mają imiona” na YouTube. I tak na koniec- jeśli zobaczycie kogoś w pochmurny dzień w okularach słonecznych, albo w zamkniętym pomieszczeniu chroniącego się przed światłem właśnie okularami albo czapką z daszkiem;) to podpowiem, ze przyczyna może być bardzo prosta- migrena, zapalenie spojówek, jakiś inny problem;) Ja parę razy usłyszałam „odjebało jej okulary nosi a słońca nie ma”. Także pozdrawiam migrenowców. Głowy do góry. A dziewczynom macham bo raz jestesmy petardy a raz wyglądamy jak O KUPA;))) i to tez jest fajne, bo nie ma nudy...

Post udostępniony przez Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik)

Artystka dzień po poście, umieściła wideo z rozmową z kobietą, która opowiedziała o wstydliwym problemie po ciąży. Była wciąż w ciemnych okularach sugerujących wychodzenie z migreny, ale już w dobrej kondycji. Jak widać nawet gdy stan zdrowia pozostawia wiele do życzenia, to Okupnik potrafi z każdej pozornie negatywnej sytuacji wyciągnąć coś dobrego - np. poznać inną pacjentkę szpitala i nagrać jej historię. Polecamy obserwować piosenkarkę na Instagramie. 

Więcej o Tatianie Okupnik: Okupnik ostro i szczerze o karmieniu piersiąOkupnik przełamała tabu: oddała się zabiegowi waginoplastyki