Sylwia Bomba napisała książkę o tym, jak schudła 30 kg. Co okazało się dla niej najtrudniejsze?

Gwiazda programu „Gogglebox. Przed telewizorem” schudła 30 kg i postanowiła napisać o tym książkę. To nie tylko pamiętnik walki z kilogramami.
/ 29.12.2020 12:00

Sylwia Bomba znana z programu „Gogglebox. Przed telewizorem” ma za sobą długa walkę z kilogramami. Gwiazda schudła, ale dopadł ją efekt jo-jo. O swoich zmaganiach postanowiła napisać książkę. 

Sylwia Bomba schudła 30 kg

Gwiazda otwarcie mówi o tym, że jej sylwetka kiedyś wyglądała zupełnie inaczej. Publikuje stare zdjęcia, na których widać pulchną nastolatkę i przyznaje, że ważyła 90 kg i przez wiele lat nosiła rozmiar 44.

Walka z nadwagą wcale nie była prosta. Ćwiczenia pod okiem trenera nie od razu przyniosły pożądane efekty. To także kwestia choroby, na którą cierpi - insulinooporność. Po 3 miesiącach ciężkiej pracy zamiast schudnąć - na wadze zobaczyła 6 dodatkowych kilogramów.

Sylwia Bomba postanowiła jednak walczyć o siebie i lepszą figurę. Diametralnie zmieniła dietę i postanowiła, że swoim przepisem podzieli się z innymi. Napisała książkę, która choć miała być pamiętnikiem, stała się praktycznym poradnikiem dla wszystkich, którzy mają podobne doświadczenia.

Na początku to miały być może wspomnienia z przeszłości, ze szkoły, ale jak zaczęliśmy to pisać i okazało się, że dość łatwo mi to idzie, stwierdziliśmy, że może dodać ćwiczenia.
- powiedziała Sylwia Bomba.

Ostatecznie w e-booku znalazły się nie tylko wspomnienia, lecz także porcja wiedzy metodycznej. Są przepisy na smaczne i dietetyczne dania, które robi się w kilka minut, są także ćwiczenia ze zdjęciami.

Trudniejsze od samego pisania było jednak to, by pomieścić wszystko, co gwiazda ma na temat swojej walki o figurę do powiedzenia.

Mam swobodę, dużo gadam, to spowodowało, że to pisanie nie było dla mnie takie trudne. Ja chciałam tyle rzeczy w tym e-booku opowiedzieć...
- przyznaje Sylwia Bomba.

Sylwia Bomba przyznała kiedyś, że w szkole nazywano ją grubą świnią. Z komentarzy czytelniczek wie, że podobne wyznania są potrzebne. Wzruszają i sprawiają, że historia staje się im bliższa. Wiele osób ma podobne doświadczenia, ale wie, że tylko od nich zależy to, jak pokierują swoim życiem.

Czytaj więcej o gwiazdach, które schudły:
Dieta sirtfood to nie wszystko! Adele zdradziła sekret swojej metamorfozy
Anna Guzik jest nie do poznania. Przeszła spektakularną metamorfozę i... sporo schudła
Ewa Farna ekstremalnie schudła! Fani: „Ewa patyczak! Ale ciebie mało, promieniejesz!"