Nicola Griffin fot. screen huffington post

Starość nie jest przeszkodą w spełnianiu marzeń

Starość? Jaka starość?!
Edyta Liebert / 27.07.2017 14:54
Nicola Griffin fot. screen huffington post

Od modelki do gimnastyczki, od skateboardzisty do triatlonistki. Są ludzie, którzy bez względu na wiek zdobywają swoje szczyty i imponują nam osiągnięciami. I nie chodzi o zejście po schodach czy samodzielne zakupy, choć bywa i tak, że drobne przyziemne sprawy mogą stać się wyzwaniem na miarę maratonu. My pokazujemy wam dziś osoby, o których jest głośno, bo dokonują rzeczy wręcz niemożliwych nawet dla ludzi młodych, zdrowych, w pełni sił. Na pewno jest ich dużo więcej.

1. Nicola Griffin została modelką w wieku 53 lat

To chyba najstarsza kobieta, której zdjęcia w kostiumie kąpielowym pojawiały się na billboardach. Pozowała w bikini dla "Sports Illustrated" na początku 2016 roku. Przez 52 lata w kultowym magazynie publikowano tylko i wyłącznie zdjęcia szczupłych i zgrabnych modelek, prezentujących idealne ciała w bikini.

Mam 56 lat i jestem #SwimSexy. Nigdy nie jest za późno, żeby założyć bikini.

2. Neal Unger ma 59 lat i uczy nastolatków... trików na deskorolce

Prawie 60-letni skateboarder w pełni oddaje się swojemu hobby od kilku lat.

Jestem amatorem. Początkującym skateboarderem. Znam może kilka podstawowych trików na desce. Głównym powodem, dla którego zacząłem jeździć jest fakt, że chcę pokazać ludziom, że to możliwe. Możliwe, żeby być silnym, mieć dobrą kondycję, wciąż zachowywać kreatywność.

- mówił w wywiadzie dla The Berrics.
 

Jego historia zachwyciła wielu fanów tego sportu, a kilkakrotnie młodsi hobbyści skateboardingu uczą się od Neala nowych trików.

3. Julia Scotti, 63-letnia stand-uperka, która wystąpiła w "Mam Talent"

Rozśmiesza Amerykanów do łez, ale na swój debiut przed dużą widownią odkładała na wieczne potem. Teraz jej wiek jest jej atutem. Przełamała się i udowodniła, że wiek to żadna przeszkoda w osiąganiu celów. Ba, można przekuć go w zaletę. Swój występ w talent show, oceniony na same "tak", poprzedziła wyznaniem:

Chcę udowodnić wam, że poczucie humoru i talent nie ma nic wspólnego z wiekiem. Nie przestajesz być soba tylko dlatego, że pojawiły się siwe włosy.

Co ważne, Julie wyznała także, że przez pierwsze 28 lat swojego życia była... mężczyzną. Znanym jako Rick Scotti.

4. 86-letnia zakonnica, Madonna Buder, twarzą kampanii Nike

Postać bezsprzecznie wyjątkowa. Ma na koncie około 340 triatlonów, w tym 45 zawodów "Ironman" (najtrudniejsze lekkoatletyczne zawody świata). Jest najstarszym człowiekiem, któremu udało się ukończyć ten wyścig. To dzięki niej organizatorzy najpierw utworzyli kategorię wiekową 75+, a potem 80+. Swój najlepszy czas, 13 godzin i 16 minut, osiągnęła w wieku 62 lat. Nazywana jest Żelazną Zakonnicą (Iron Nun). Jako 23-latka wstąpiła do zakonu, a jako 40-latka opuściła zgromadzenie i założyła niezależny od Kościoła katolickiego zakon Sióstr dla Chrześcijańskiej Wspólnoty. Nie musi nosić habitu. Pierwszy triatlon pokonała w wieku 52 lat. W wywiadach podkreśla, że trenuje mniej, niż przeciętny lekkoatleta, a ateiści żartują, że 86-latka ma dar nawracania -  skoro ma takie wyniki w sporcie, to chyba Bóg faktycznie istnieje.

Moim trenerem jest Ten Facet na górze, który dał mi ciało, żebym go słuchała. Nie potrzebuję żadnego ustrojstwa, żeby je słyszeć, ono mówi całkiem głośno.

W 2016 roku firma Nike zaprosiła ją do współpracy w kampanii Unlimited Youth.

5. Najbardziej wysportowana babcia świata, Ernestine Shepherd

Ma 80 lat i została okrzyknięta najbardziej wiekową kulturystką świata. Po skończeniu 50 lat, postanowiła zacząć ćwiczyć, bo chciała dobrze wyglądać w kostiumie kąpielowym. Powód błahy, a kariera - całkiem poważna. Jest w lepszej kondycji, niż większość ludzi. Jest fanką filmu "Rocky" i... Michelle Obamy, której chętnie ułożyłaby plan treningowy!

6. Deshun Wang, 80-letni model, za którym uganiają się nastolatki

Słyszałyście o najseksowniejszym dziadku, który z dumą przechadza się po wybiegu? Sam żartuje z tego, że stał się sensacją internetu, a do roli modelka przygotowywał się od... 60 lat. Z zawodu jest aktorem, po 40-tce zaczął uczyć się języka angielskiego, a kilka lat później przekroczył próg siłowni i... został tam na dłużej. Stworzył nawet program ćwiczeń dla 70-latków.

 

Inspiring model. 80 years old! #deshunwang #hottestgrandpa #ageistrending

Post udostępniony przez The Middlescent (@themiddlescent)

7. Johanna Quaas, 90-latka, która zaprzecza prawu grawitacji

Świat usłyszał o wiekowej gimnastyczce 4 lata temu, kiedy to w sieci pojawił się pierwszy film z jej niewyobrażalnymi osiągnięciami. Jako 86-latka trafiła do Księgi Rekordów Guinessa, jako najstrasza aktywna gimnastyczka. Niemka ma się dobrze i myśli o kolejnym pokonywaniu barier i przekraczaniu granic.

Chcę pokazać, że nawet przy 90, osoba może nadal skoczyć ze spadochronem!

 

#WCW #JohannaQuaas "Age is a question of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." 😉💚

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @dee_booboo

8. Helena Norowicz, w wieku 80 lat stała się twarzą modowej kampanii

Kilkanaście lat temu przeszła na aktorską emeryturę i nie czekała na żadne oferty współpracy. Myślała, że wiek ją dyskwalifikuje. Oferta udziału w kampanii Bohoboco była dla niej zaskoczeniem. W wieku 80 lat Helena Norowicz została modelką i stała się symbolem nieprzemijającego piękna.

Zastanawiałam się, czy sobie poradzę. Ale powiedziałam samej sobie: 'Wzdychasz, jęczysz, że nie masz propozycji aktorskich. Potraktuj to jak aktorskie wyzwanie'. I spróbowałam.

Jak przeżyje się życie, zależy tylko od nas. Warto brać przykład z ludzi, którzy wyciskają je jak przysłowiową cytrynę. Z uśmiechem, bynajmniej nie kwaśną miną.

Australijska modelka cierpi na rzadką chorobę, ale inspiruje inne kobiety