Sienna Miller, Jude Law fot. ONS

Sienna Miller i Jude Law - Związek wysokiego ryzyka

Poznali się na planie filmu „Alfie” w 2003 roku, a po kilku dniach już mieszkali razem. Ale potem ich związek zaczął przypominać jazdę na rollercoasterze. Aż w końcu rozstali się na dobre. Do czasu... Wytrzymali bez siebie cztery lata. Ślub wkrótce.
/ 04.06.2010 08:04
Sienna Miller, Jude Law fot. ONS
Rozstali się z hukiem cztery lata temu. W tajemnicy przed wszystkimi wrócili do siebie pod koniec ubiegłego roku. Najpierw wydawało się, że piękna, młoda, utalentowana aktorka Sienna Miller i nominowany dwukrotnie do Oscara i uznany za najprzystojniejszego mężczyznę Jude Law są parą wręcz idealną. Mieli szansę stać się „brytyjskim towarem eksportowym”, następcami Davida i Victorii Beckhamów. Tyle tylko, że okazało się, że Law jest na bakier z... wiernością. Zdradzona Sienna rzuciła się w wir nowych znajomości. Podobnie zresztą jak jej eks-ukochany.

I nic nie wskazywało na to, że ten stan mógłby ulec zmianie. A jednak... Niedawno świat obiegły zdjęcia z Barbadosu, gdzie – niczym szczęśliwa rodzina – spędzali święta.

I wtedy pojawiło się pytanie: czyżby Sienna wybaczyła ukochanemu zdradę i dała mu kolejną szansę?  Pojawiając się na gali Met Costume Institute w Nowym Jorku, udzielili odpowiedzi wszystkim ciekawskim. Nie dało się nie zauważyć, że tych dwoje znów łączy bliska zażyłość. Wyglądali rewelacyjnie. Ona w pięknej granatowej sukni od Emilio Pucci, on w eleganckim smokingu, czule przytulali się, całowali i bez przerwy coś sobie szeptali na ucho. A przecież historia ich miłości nie jest wcale taka romantyczna.

Z płaczem ze sceny

Dlaczego Sienna uciekła ze sceny z płaczem? – zastanawiali się widzowie jednego z londyńskich teatrów, którzy przyszli na przedstawienie w lipcu 2005 roku. Szybko okazało się, że aktorka rozpaczała po rozstaniu z ukochanym. A zaczęło się tak niewinnie. Jude Law wyjechał do Nowego Orleanu, by kręcić film „All the King’s Men”. Jak zawsze, na plan zdjęciowy zabrał troje dzieci, które ma z małżeństwa z Sadie Frost. Po powrocie do Londynu, stęsknieni, wybrali się w piątkę na spacer do parku. I tam Sienna usłyszała od dzieciaków: „A wiesz, że tata spał w jednym łóżku z naszą nianią?”. Zachowała zimną krew i dotrwała do końca spaceru. Po powrocie do domu spakowała się, zostawiła zaręczynowy pierścionek i uciekła do mamy. Miała nadzieję, że sytuacja jakoś się wyjaśni. Ale takiego obrotu spraw chyba się nie spodziewała. Dzieci dokładnie te same informacje przekazały mamie. Jude nie mógł już zaprzeczać, że niania na kilka chwil stała się kimś więcej niż tylko opiekunką do dzieci. Zwłaszcza że żądna sensacji brytyjska prasa już spieszyła z pikantnymi doniesieniami.

Tylko nie mów nikomu
Daisy Wright, opiekunka, nie szczędziła szczegółów swojego romansu z przystojnym aktorem. „Po raz pierwszy kochaliśmy się na stole bilardowym. Dawał mi rozkosz jak prawdziwy mistrz sztuki miłosnej. Był cudowny!”, zachwycała się 26-latka. I dodała: „Prosił mnie, żebym nikomu nic nie mówiła. Nie mówiłam, dopóki nie wygadały się dzieci Jude’a, które nas przecież widziały”. Po takich rewelacjach aktor, który początkowo twierdził, że wszystko to bzdury wyssane z palca, wydał oświadczenie. I zszokował wszystkich chyba jeszcze bardziej niż szczegółami swoich łóżkowych harców. „Głęboko żałuję tego, co zrobiłem. Jest mi przykro, że zraniłem Siennę. Pragnę przeprosić ją i nasze rodziny za ból, jaki im sprawiłem”, kajał się. Może liczył, że wyznaniem wzbudzi litość narzeczonej i ta daruje mu przewinienia. Udało się. Na chwilę. Zwłaszcza że…

Porozmawiajmy o gwiazdach - forum >>


Kochliwy kochanek
Znajomi Jude’a od dawna wiedzieli, że ma słabość do kobiet, często do... kilku naraz. I chociaż on sam twierdził, że nie ugania się za kobietami, fakty przeczą jego zapewnieniom. Przygoda z Wright nie była pierwszą. Już podczas małżeństwa z Sadie Frost podejrzewano go o romanse z partnerkami z planu. Najwięcej emocji wzbudzał ten z Nicole Kidman, choć Law twierdzi, że dobrze się rozumieli, ale rozmawiali tylko o dzieciach. „Przypisuje mi się romans z Nicole, a nawet nieślubne dziec-ko z Kate Moss. Ale wszystko to nieprawda”, zaprzeczał gorąco. I kto by nie uwierzył, widząc niewinny wyraz jego błękitnych oczu, którymi uwiódł już tysiące fanek. Prawdą jest jednak, że wspaniały ojciec i mąż, na jakiego starał się kreować, wcale taki święty nie jest. Striptizerka Erica Coburn postanowiła sprzedać mediom historię swojego romansu z przystojnym Brytyjczykiem. Twierdziła, że to właśnie z nią zdradzał żonę: „Poznaliśmy się w nocnym klubie Crazy Horse. Przez dwa miesiące spotykaliśmy się bardzo często i większość czasu spędzaliśmy w łóżku. Był kiepski, powiedział mi, że to jego pierwszy romans. A wkrótce okazało się, że jestem w ciąży. Za namową Jude’a usunęłam ją”, opowiadała. Na szczęście dla niego te rewelacje ujrzały światło dzienne, gdy rozwód państwa Law był już w toku.

Miłość na planie
Kilka miesięcy po rozstaniu z Sadie Frost, w 2003 roku Jude zjawił się na castingu do filmu „Alfie”. To nie on starał się o rolę. On ją już miał. Teraz szukano dla niego partnerki. Blondwłosa, młodziutka, piękna Sienna Miller od razu wpadła mu w oko. Wystarczyło, że przeczytała tylko kilka zdań ze scenariusza, i dostała rolę. Wszyscy na planie od razu zauważyli, co się święci. A sami zainteresowani nie kryli się ze swoimi uczuciami. Mimo że aktor wciąż jeszcze nie dostał rozwodu, na czas zdjęć w Nowym Jorku zamieszkał ze Sienną w tym samym apartamencie i natychmiast zaczęli poszukiwania wspólnego gniazdka w Londynie. Znaleźli, nieopodal domu, w którym mieszka jego eks-żona z dziećmi. „Zakochałem się w Siennie od pierwszego wejrzenia”, mówił Law. „Cieszę się, że tak cudownie dogaduje się z moimi dziećmi. Jestem bardzo szczęśliwy”.

A ukochana mu wtórowała: „Kiedy na początku naszego związku budziłam się obok niego, musiałam się uszczypnąć, żeby uwierzyć, że to nie sen. I że ten superprzystojny mężczyzna jest moim chłopakiem”.

Czy Sienna nie wiedziała, że Law ma skłonności do skoków w bok? A może, jak większość kobiet, wierzyła, że ukochany zmieni się pod jej wpływem i że z nią na pewno będzie inaczej? Szczęśliwa aktorka szybko dała się przekonać, że tak właśnie jest. Kilka miesięcy po tym, jak się poznali, już nosiła na palcu pierścionek z wielkim brylantem. Ich zaręczyny były dla niej wielką niespodzianką. Bo Law wymyślił sobie, że oświadczy się jej podczas świąt Bożego Narodzenia. „Byłam tak zaskoczona, że nie odmówiłam”, żartowała później Sienna i szybko dodawała: „ale nie zmieniłam zdania”.


Jej wiary w to, że ich miłość przetrwa wszystkie burze, nie zachwiały nawet plotki o rzekomym romansie jej przyszłego męża ze Scarlett Johannson, którą Jude poznał na rozdaniu brytyjskich nagród BAFTA. Podejrzewano,  że spędzili ze sobą noc w apartamencie aktorki.
„Mój przepis na udany związek to lojalność i szczerość. O miłość trzeba się cały czas troszczyć i nad nią pracować”, mówił Law w jednym z wywiadów. I wydawało się, że wierzy w to, co mówi. Choć jego związek z Miller był niczym jazda na rollercoasterze, oboje twierdzili, że są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Tylko że gdy on pracował nad kolejnymi filmami, ona prowadziła bardzo imprezowy tryb życia. Jemu się to nie podobało. Ona też nie była szczęśliwa, gdy donoszono jej o nowych podbojach Lawa. Awantury o ustalenie daty ślubu, o to, czy chcą mieć dzieci, czy nie, przepychanki nawet w miejscach publicznych, rozstania, powroty – w pewnym momencie stały się codziennością. Sienna uciekała do mamy, a Law skarżył się rodzicom.

A potem wyszedł na jaw jego romans z opiekunką do dzieci i miarka się przebrała…

Razem źle, bez siebie źle
„Dramatów w życiu prywatnym miałem dość”, mówił Law w jednym z wywiadów. „Zraniłem Sadie, a potem Siennę i bliskie jej osoby i nie da się tego już odkręcić. Zachowywałem się skandalicznie”, przyznawał się skruszony do swoich błędów. Zalicza do nich zapewne noc spędzoną z brytyjską modelką Samanthą Burke.

Z tej przygody w ubiegłym roku urodziła się córka, z którą jednak Jude nie bardzo chce mieć do czynienia. Jego miłosne przygody stały się, jak zawsze, pożywką dla paparazzich. Krótkie romanse z Lily Cole, Lindsay Lohan czy rzekomy powrót do byłej żony zawsze znajdowały się na pierwszych stronach gazet.

W tym samym czasie Miller spotykała się z aktorem Rhysem Ifansem, z którym przez chwilę była zaręczona, i gwiazdą amerykańskiej telewizji Balthazarem Gettym, który nie był jeszcze rozwiedziony z matką swoich czworga dzieci.

Spotkanie po latach

Teraz wydaje się, że oboje mają już za sobą burzliwe czasy. I wspólne, i oddzielne. Sienna Miller wybaczyła mu wszystko, on przyrzekł, że nie będzie zazdrosny, tak jak kiedyś, o Daniela Craiga. Razem z jego dziećmi spędzili cudowny czas na Barbadosie, gdzie próbowali odbudować swoje relacje. Znajomi pary twierdzą, że Jude wybrał się nawet do rodziców ukochanej, by ponownie prosić ich o rękę córki. Zdaje się, że Sienna zdobyła się na odwagę i postanowiła dać ich związkowi jeszcze jedną szansę. Od niedawna na jej palcu lśni piękny pierścionek. Ten sam, który nosiła cztery lata temu.

A znajomi już przebąkują, że pora szykować kreacje na ślub.

I tylko rodzice aktora wydają się niezadowoleni z takiego obrotu spraw. Po tym, co oboje zaprezentowali cztery lata temu, przyszli teściowie aktorki uważają, że ona i ich syn to gotowy przepis na… katastrofę.

Katarzyna Zwolińska / Viva!