Shannen Doherty w 2015 fot. ONS.pl

Shannen Doherty - jak wygląda po chemioterapii

Aktorka od 2015 walczy z rakiem. Jak się czuje? Jak wyglądają postępy w jej leczeniu?
Weronika Kwaśniak / 26.02.2017 10:42
Shannen Doherty w 2015 fot. ONS.pl

Shannen Doherty w 2015

Shannen Doherty to aktorka znana m.in. z seriali Beverly Hills 90210, Czarodziejki czy Domek na prerii. W 2015 jej fanami wstrząsnęła wiadomość, że aktorka walczy z postępującym nowotworem.

Przeszła wiele operacji, w tym mastektomię (usunięcie piersi). W ostatnich miesiącach poddawała się silnej chemioterapii. Cały świat z niepokojem śledzi doniesienia na temat stanu jej zdrowia. Shannen założyła na Instagramie konto, na którym dokumentuje codzienność z rakiem - chce być wsparciem dla innych ludzi, którzy walczą z tą chorobą i pokazać, że nowotwór wcale nie oznacza wyroku.

We wrześniu 2016 pojawiła się na evencie w chustce owiniętej wokół głowy. Nie jest tajemnicą, że gwiazda straciła włosy, ale nie zamierza zamykać się w domu - na zdjęciach z gali wygląda po prostu pięknie!

fot. ONS.pl - Shannen Doherty jesienią 2016

Wczoraj aktorka wrzuciła na Instagrama fotkę, która za oceanem odbiła się już szerokim echem. Zdjęcie pochodzi z października 2016, gdy gwiazda była w najtrudniejszym momencie chemioterapii. Shannen nie ma na zdjęciu włosów, nie ma makijażu, a na jej twarzy widać ślady cierpienia. Pomimo to, nie traci pogody ducha. Opis zdjęcia wyciska z oczu łzy...

Chociaż zdjęcie pochodzi sprzed kilku miesięcy, opis jest jak najbardziej aktualny. Shannen pod zdjęciem napisała:

(...) Ostatni dzień chemioterapii. Wyczerpana. Teraz, gdy chemioterapia i radioterapia się skończyły, muszę grać w "czekanie". Czekanie na badania. Czekanie na to, aż okaże się czy jestem czysta, czy nie. Czekanie na rekonstrukcję. Czekanie. Myślę, że gdy ktoś ma raka, potem już zawsze czeka... Do tych, którzy wiedzą... Czekam razem z wami.

A jak teraz wygląda Shannen Doherty? Chemioterapia się zakończyła, a aktorce powoli odrastają włosy. Prezentuje się pięknie!

Powyższe zdjęcie zostało wykonane w Walentynki. Shannen pozuje na nim szczęśliwa z mężem, a w jej oczach widać radość. Jak sama podkreśla, może nie są idealnym małżeństwem, ale na pewno bardzo silnym.

Jak donoszą znajomi Shannen, aktorka zamierza teraz cieszyć się życiem - podróżować po świecie, zwiedzać i spędzać czas z bliskimi. Ogromnym oparciem jest dla niej mąż i mama. Najbliższe badania, które odbędą się w kwietniu, wyjaśnią czy choroba się cofnęła. Trzymamy kciuki za wyniki!

Shannen Doherty - filmik z chemioterapii