Romans w wirtualnej rzeczywistości

Największy hit wydawniczy ostatnich lat doczekał się filmowej adaptacji. Książkę „Samotność w sieci” przeczytało prawie milion osób.
/ 28.08.2006 15:01
romans1.jpgTak wygląda romans XXI wieku. Jakub spotyka na czacie internetowym intrygującą kobietę. Nie wierzy, że dane im będzie się spotkać, zatem szczerze opowiada o sobie. Nie wstydzi się wyznać, kim jest, co przeżył, a także jak bardzo tęskni za uczuciem. Kiedy zawiązuje się pomiędzy nim a Ewą nić porozumienia, postanawia sprawdzić, czy fascynacja zadziała także w prawdziwym życiu. Umawiają się na randkę w Paryżu. Oboje nie wiedzą, co wydarzy się potem...

Wydana pięć lat temu książka Wiśniewskiego okazała się internetowym fenomenem. Internauci polecali ją sobie nawzajem, przesyłali cytaty, opowiadali treść na blogach. Sam autor aktywnie uczestniczył w wirtualnym życiu swojej opowieści, odpowiadał na tysiące maili, brał udział w internetowych dyskusjach na temat „Samotności...”
Twórca filmowej ekranizacji bestsellera, reżyser Witold Adamek, zmienił nieco zakończenie. W książce jest ono otwarte, czytelnik nie wie, czy para rozstanie się, czy przetrwa kryzys. Film wyraźnie podpowiada rozwiązanie. Czy będzie happy end? Odpowiedź poznamy w dniu premiery – 15 września.