Programy TV z cyklu beauty show

programami w stylu "z życia wzięte", które są apogeum prymitywności. To jednak nie koniec. Tym razem TVN postanowił zaserwować nam kolejną dawkę wzruszającej serii tym razem z cyklu "beauty show". W programach tych występują ludzie, którzy są niedowartościowani z powodu swojego wyglądu. I tak mieliśmy już polską edycję "Jak dobrze wyglądać nago" , "Sexi mama", a teraz zobaczymy w tvn Style nowy program "Sekrety chirurgii". Do programu mogą się zgłaszać ludzie, którzy mają jakiś problem związany ze swoim ciałem, który można naprawić za pomocą skalpela. Czy faktycznie program może uratować ludzkie istnienia i pomóc w pozbyciu się kompleksów? A może jest kolejną żerującą na ludzkim nieszczęściu rozrywką mającą zapewnić TVN-owi spory dochód?

O ambitne programy w telewizji coraz trudniej. Mamy do wyboru często grubo ponad setkę polskich kanałów, jednak ciężko w nich o coś naprawdę przyzwoitego. Ostatnio nasze mózgi są karmione programami w stylu "z życia wzięte", które są apogeum prymitywności. To jednak nie koniec. Tym razem TVN postanowił zaserwować nam kolejną dawkę wzruszającej serii tym razem z cyklu "beauty show". W programach tych występują ludzie, którzy są niedowartościowani z powodu swojego wyglądu. I tak mieliśmy już polską edycję "Jak dobrze wyglądać nago" , "Sexi mama", a teraz zobaczymy w tvn Style nowy program "Sekrety chirurgii". Do programu mogą się zgłaszać ludzie, którzy mają jakiś problem związany ze swoim ciałem, który można naprawić za pomocą skalpela. Czy faktycznie program może uratować ludzkie istnienia i pomóc w pozbyciu się kompleksów? A może jest kolejną żerującą na ludzkim nieszczęściu rozrywką mającą zapewnić TVN-owi spory dochód?

Programy TV z cyklu beauty show

fot. TVN Style

Zdania na temat programów z serii "beauty show" są podzielone. Polskie wersje są według nas są zdecydowanie słabsze, niż te zagraniczne. Przyczyna tego jest prosta. Nie jesteśmy tak otwartym narodem. Nasze mamy raczej nie były by dumne z tego, że w telewizji opowiadamy o tym, że dobrze chciałybyśmy wyglądać nago albo, że chcemy być seksi mamami. Mama ma być przede wszystkim dobrym rodzicem poświęcającym się dziecku, a kobieta, która dobrze chce wyglądać nago, to z pewnością panienka lekkich obyczajów.

Programy TV z cyklu beauty show

fot. Polsat Cafe


Czy takie programy są w stanie uleczyć nas z kompleksów? Sam udział w takim programie z pewnością może pomóc, jednak na krótko. To wcale nie w naszym wyglądzie tkwi problem. Nikt z nas nie jest przecież doskonały. Każdy ma jakieś defekty, ale jednym one przeszkadzają, a innym nie. To w naszej psychice tkwi największy problem. Żeby pomóc takiej osobie potrzebny jest sztab specjalistów, ale nie tylko poprawiających nasz wizerunek. Również takich którzy popracują nad naszymi emocjami, samopostrzeganiem i pokochaniem siebie. W programie takie kobiety mogą poczuć się lepiej, ale co po powrocie do domu? Czy poradzą sobie z rzeczywistością?

Gok Van w prowadzenie brytyjskiej wersji "Jak dobrze wyglądać nago" wkładał serce. Czuć było jego wsparcie. Ten program wzruszał, poprawiał nastrój. Polska wersja niestety nie sprostała wymaganiom. Prowadzącemu Piotrowi Sałacie brakowało podejścia do kobiet. Jest wybitnym stylistą, czego oczywiście odebrać mu nie można, ale słabym psychologiem. Czy nie warto by było Polakom wprowadzić własnego programu, który wpasowałby się w kanon naszej kultury i światopoglądu?

Programy TV z cyklu beauty show


Obecnie TVN chce wprowadzić nowy program. "Sekrety chirurgi" ma pokazywać tajniki chirurgii plastycznej od tzw. kuchni. Co z tego wyjdzie? Kolejna klapa? Na czym ma polegać dokładnie ten program? Na pokazywaniu nieszczęśliwych kobiet, które mają krzywe nosy i które chcą zmienić swoje życie za pomocą operacji? Niezbyt to by było chwytliwe. Czy może ma być to program, który pokarze rzeczowo przebieg takiej operacji, przygotowywanie do nich i rekonwalescencje. Same suche fakty. To by było dość pouczające, ale nudne na dłuższą metę. Czyżby TVN - owi brakowało już pomysłów na wymyślanie kolejnych odmóżdżających programów?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)