Pokochaliśmy ją w „Beverly Hills 90210” i „Czarodziejkach”. Życie Shannen Doherty od lat wisi na włosku

Aktorka, która była u szczytu sławy w latach 90. walczy z ciężką chorobą. Niestety, wieloletnia terapia nie daje zbyt wielu efektów.
/ 27.10.2020 12:46

Shannen Doherty poznaliśmy w latach 90., kiedy zagrała w kultowych serialach „Czarodziejki” oraz „Beverly Hills, 90210”. Szybko zyskała ogromną sławę i sympatię fanów, jednak po zakończeniu nagrań do „Czarodziejek” jej kariera znacznie zwolniła. Następne role nie zdobywały już takiej popularności. W 2015 roku życie postawiło na jej drodze nowe wyzwanie. 

Na co choruje Shannen Doherty?

Aktorka poinformowała wówczas fanów, że zachorowała na raka piersi. Szybko rozpoczęła chemioterapię, po której nastąpiła radioterapia i terapia hormonalna. Niestety, stan zdrowia gwiazdy nie poprawiał się. Lekarze podjęli decyzję o usunięciu jednej z piersi aktorki. W 2017 roku rak wszedł w stan remisji.

Przez cały okres swojej choroby Doherty informowała swoich fanów, co się u niej dzieje i publikowała poruszające posty w mediach społecznościowych. Niestety, nowotwór powrócił w 2020 roku i jest już w IV stadium oraz zaczęły się przerzuty do kości. 

W trudnych chwilach Doherty wspiera jej mąż Kurt Iswarienko, a do niedawna był przy niej także przyjaciel z planu Luke Perry. Niestety aktor zmarł w 2019 roku, co było dla Shannen Doherty ogromnym ciosem.  

Zobacz więcej newsów z życia gwiazd:
Agnieszka Woźniak-Starak wróci do „Big Brothera”? Gabi Drzewiecka: „Jak będzie chciała, to jej go oddam"
Magda Gessler pokazała się w jacuzzi. Odważne zdjęcie wzbudziło skrajne emocje
Córka Anny Samusionek trafiła do domu dziecka, potem do rodziny zastępczej. Właśnie skończyła 18 i jest piękną dziewczyną
Halinka Mlynkova komentuje rozwód z Leszkiem Wronką: „Od dawna jestem bez jakichkolwiek zobowiązań”