POLECAMY

Jak Patryk Vega broni „Botoksu” - 5 najbardziej kontrowersyjnych wypowiedzi reżysera

Nie wpadłybyśmy na to, by ten film określić misyjnym. Co wy na to?
Edyta Liebert / 9 miesięcy temu

Patryk Vega w przypływie kreatywności wyznał na wizji, że „Botoks” to film... misyjny. Kilka dni temu był gościem programu w TVP Info, a jego wypowiedzi są cytowane w wielu mediach.

Reżyser m.in. twierdzi, że „Botoks’’ poszerzył świadomość społeczeństwa...

Jestem katolikiem, aborcja jest dla mnie czytelna, nie mam dylematów. Lekarki mówiły mi, że w przypadku biopunkcji nawet 12-tygodniowe dziecko ucieka przed igłą. A 22-tygodniowe dziecko, które jest abortowane, to normalny człowiek, który ma ręce, nogi i oczy. Ludzie pytali mnie, czemu wybrałem tak duże dziecko do pokazania w filmie, dopiero gdy pokazałem im, jak wygląda 22-tygodniowe dziecko, nie chcieli wierzyć, że tak wygląda.

Trudno nie zrobić wielkich oczu... Co jeszcze powiedział?

„Botoks” idzie po rekord. Zdumiewający wynik filmu, na którym widzowie mdleją i wymiotują

W Polsce pokutuje przeświadczenie, że każdy lekarz zarabia krocie, a wszelkie protesty i strajki to wymysł leniwych specjalistów, których nikt nie chciał przyjąć do pracy za granicą... Vega uznał, że jego rolą jest przyjrzenie się pracy lekarza, zajrzenie za szpitalne kulisy, w życia chirurgów, ginekologów i objawienie tego światu. Jak podkreślił, „wywodzi się z dokumentu”.

Ja wywodzę się z dokumentu, wszystkie swoje filmy tworzę w ten sposób, że spotykam się z bohaterami, którzy występują w autentycznej rzeczywistości i z ich historii zasysam to, co jest dla mnie najbardziej poruszające. W związku z tym punktem wyjścia było to, że lekarze sami powiedzieli mi, że nie było dotąd żadnego filmu, ani serialu, który w sposób autentyczny pokazywałby współczesną służbę zdrowia i stwierdziłem, że to jest dobry powód, żeby się tym zająć - odpowiedział Vega w rozmowie z TVP.

Jak bronił swojego dzieła? Reżyser wspomniał o hipokryzji (tu padły nazwiska znanych aktorek, z którymi współpracował), wypowiedział się na temat aborcji i potwierdził, że jest i czuje się katolikiem. Czytaj dalej!

„Botoks” zasłynął dzięki wstrząsającym dialogom. Wybrałyśmy najmocniejsze z nich

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)