Oni odeszli w 2014 roku

Gwiazdy, które zmarły w 2014 roku: Anna Przybylska, Robin Williams, Joan Rivers i kto jeszcze?
/ 01.11.2014 07:01

Rok 2014 okazał się dla nich tym ostatnim na linii życia. Wielkie osobowości. Gwiazdy kina, telewizji, czy teatru. Były dla wielu inspiracją, wzorem, przykładem, "przyjacielem" ze szklanego ekranu. Kogo ze znanych osób pożeganliśmy w 2014 roku?

Oni odeszli w 2014 roku

ONS.pl

Anna Przybylska

Anna Przybylska, urodzona w1978 w Gdyni, zmarła 5 października 2014. Polska aktorka oraz fotomodelka. W telewizji zadebiutowała w 1998 rolą Marylki w serialu TVP2 Złotopolscy. Właśnie ta rola przyniosła jej popularność. W listopadzie 2000 i w czerwcu 2002 wystąpiła w sesjach zdjęciowych dla magazynu „Playboy”. W maju 2013 została Kobietą Dekady „Glamour”.Była w szczęśliwym związku z Jarosławem Bieniukiem. Mieli trójkę dzieci. Zmarła na raka trzustki.

Robin Williams

Robin Williams urodził się w 1951 w Chicago. Amerykański aktor i komik. Za rolę psychoanalityka w dramacie "Buntownik z wyboru" otrzymał Oscara w kategorii najlepsza rola drugoplanowa. Najbardziej znany był ze swoich ról komicznych ("Klatka dla ptaków", "Pani Doubtfire"). Pierwszą żoną była tancerka i producentka Valerie Velardi, z którą miał syna. W 1989 poślubił Marshę Garces Williams. Mieli córkę i syna. Jego trzecią żoną była Susan Schneider. 11 sierpnia 2014 nieprzytomny Williams został w swoim domu znaleziony przez asystentkę. W toku śledztwa ustalono, że zmarł on śmiercią samobójczą, wskutek powieszenia.

Joan Rivers

Joan Rivers, urodziłą się w 1933, w Nowym Jorku. Amerykańska aktorka, gospodyni programów talk-show i bizneswoman. W latach 90. współpracowała z telewizją E! Entertainment, a także z nowojorską stacją radiową WOR. W ramach pracy w telewizji E! była gospodynią programów poświęconych rozrywce, prowadziła również transmisje z gal rozdania Oscarów, czy Złotych Globów. Z mężem Edgarem Rosenbergiem miała córkę Mellisę Warburg Rosenberg. 28 sierpnia 2014 przechodziła operację strun głosowych w szpitalu w nowojroskim Yorkville na Manhattanie. Podczas zabiegu doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Próby wybudzania, trwające od 1 września, nie przyniosły efektów. Joan Rivers zmarła 4 września 2014.

Małgorzata Braunek

Małgorzata Braunek urodziła się w 1947 w Szamotułach. Polska aktorka filmowa i teatralna, nauczycielka zen. Mał­go­rza­ta Brau­nek to ak­tor­ka znana mię­dzy in­ny­mi z "Po­to­pu", "Po­lo­wa­nia na muchy" i se­ria­lu "Nad roz­le­wi­skiem", zmar­ła 23 czerw­ca w wieku 67 lat, prze­gry­wa­jąc walkę z rakiem. 

Inne znane osoby, które odeszły w 2014 roku:

  • James Avery
  • Carmen Zapata
  • Alicia Rhett
  • Bohdan Poręba
  • Eric Lawson z reklamy Marlboro
  • Jerzy Woźniak