POLECAMY

Nie żyje Robert Leszczyński

Miał zaledwie 48 lat.
Nie żyje Robert Leszczyński fot. ONS.pl

Nie żyje krytyk muzyczny, Robert Leszczyński. Bezpośrednia przyczyna zgonu nie jest dokładnie znana. Miał 48 lat.

Robert Leszczyński zmarł 1 kwietnia 2015. Artysta, dziennikarz, który szukał także swojego miejsca w polityce. Wielu z nas znało go z programów telewizyjnych, zwłaszcza z "Idola". Miał niesłychaną intuicję muzyczną, umiejętności i talent kompozytorski. Jest bardzo prawdopodobne, że przyczyną była nierozpoznana cukrzyca.

To brzmi jak ponury żart. Odbiera mi mowę. Był takim samym krytykiem jaki był w życiu. Był niesamowicie bezkompromisowy.

AKPA

Robert Leszczyński - kim był?

Leszczyński był kierownikiem działu „Kultura” w tygodniku „Wprost”, ale początkowo pracował przez blisko 8 lat w „Gazecie Wyborczej”. Był znanym jurorem 4 edycji programu muzycznego "Idol", dzięki któremu stał się bardzo rozpoznawalny. W 2005 był jednym z twórców Partii Demokratycznej. Przez kilka lat starał się uzyskać mandat radnego Warszawy z ramienia partii Zieloni 2004, później kandydował do sejmu jako członek partii Ruch Palikota. Pochodził z Olecka. Miał córkę imieniem Vesna. Ponad rok temu żona Leszczyńskiego, Alicja Borkowska, miała wylew i do tej pory próbuje wrócić do zdrowia.

Zobacz:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)