Natalia Siwiec fot. ONS

Natalia Siwiec ostro o Kościele katolickim i księżach pedofilach

Natalia Siwiec zabrała głos w ważnej sprawie. Celebrytka została zapytana przez swoich fanów o swój stosunek do wiary i Kościoła katolickiego. Co odpowiedziała?
/ 20.09.2018 12:27
Natalia Siwiec fot. ONS

W czasie sesji pytań na Instagramie, fani dopytywali Natalię Siwiec m.in. o jej córkę Mię, sposoby pielęgnacji urody oraz kulisy związku z mężem. Pojawiały się również poważniejsze tematy. Padło pytanie, czy Natalia Siwiec jest osobą wierzącą. Modelka zadeklarowała, że tak. Zaznaczyła jednak, że nie uznaje Kościoła katolickiego. Później było jeszcze ostrzej!

Natalia Siwiec o pedofilii w Kościele

Internauci drążyli temat, zadając celebrytce kolejne pytania. Natalia Siwiec podkreśliła, że wierzy w Boga, jednak „nie lubi tego tak nazywać”.

Od wieków ludzie bezczeszczą to słowo i wykorzystują do manipulacji
- uzasadniła.

Następnie jeden z fanów zapytał wprost, dlaczego Natalia Siwiec nie uznaje Kościoła katolickiego. Modelka nie miała oporów, by udzielić szczerej odpowiedzi. Nie szczędziła krytyki zarówno instytucji kościoła, jak i reprezentującym go księżą. Odniosła się również do problemu pedofilii w Kościele.

(Nie uznaję instytucji kościoła - przypis red.) dlatego, że kłamie, wykorzystuje, zarabia, manipuluje pod przykrywką Boga... Tuszuje prawdę, przedstawia obraz księży jako nadludzi, podczas gdy wszyscy jesteśmy tacy sami!!! Przykre i prawdziwe: jak jesteś pedofilem, najlepiej zostać księdzem - kościół na pewno cię ochroni (pisownia oryg.)
- napisała Siwiec na Instagramie.

Odszkodowanie dla ofiary księdza

Problem pedofilii w kościele w ostatnich dniach znów jest bardzo głośny. W poniedziałkowym wydaniu „Dużego Formatu”, dodatku do „Gazety Wyborczej”, pojawiła się informacja o precedensowym wyroku, który zapadł w sądzie w Poznaniu. Sąd pierwszej instancji orzekł, że Kościół katolicki ma wypłacić ofierze gwałtu księdza, 1 mln złotych odszkodowania oraz zapewnić kobiecie dożywotnią rentę wysokości 800 zł.

Historyczny wyrok w Polsce!
- napisała na Facebooku dziennikarka „Dużego Formatu”, Justyna Kopińska.

Chodzi o sprawę księdza Romana B. z zakonu Towarzystwo Chrystusowe, który w 2010 roku został skazany na 4 lata pozbawienia wolności. Duchowny miał podstępem zabrać 13-latkę od rodziców, a następnie ją więzić i gwałcić. Wyrok jest przełomowy. Po raz pierwszy do cywilnej odpowiedzialności pociągnięto Kościół. Wyrok został zaskarżony.

Sprawa wzbudza ogromne emocje i jest szeroko komentowana w mediach. W internecie pojawiła się kontrowersyjna wypowiedź Janusza Korwin-Mikkego, który zasugerował, że zasądzenie odszkodowania dla ofiary księdza będzie... zachęcać inne kobiety do kontaktów z duchownymi.


Jezus-Maria! Kościół ma zapłacić milion + dożywotnią rentę(!!) kobiecie, którą w wieku 14 lat całował i obmacywał ksiądz. Teraz nastolatki (czytają internet, czytają...) będą się masowo podstępem lub siłą pchały księżom do łóżek. Sąd zastosował bardzo silny bodziec ekonomiczny...
- napisał polityk na swoim profilu.

Przeczytaj:
Natalia Siwiec przeszła metamorfozę. Obcięła włosy! Jak na nią to spora zmiana
Natalia Siwiec zachwyca widokami z wakacji. Fani nie szczędzili ostrej krytyki!