POLECAMY

Reakcje gwiazd na największą wpadkę na Oscarach przejdą do historii. Internet szaleje

Ten moment, w którym okazuje się, że twój film JEDNAK nie wygrał.
Reakcje gwiazd na największą wpadkę na Oscarach przejdą do historii. Internet szaleje fot. Screen Instagram @tanguyalexia

"La La Land" z Oscarem dla najlepszego filmu - taka wiadomość popłynęła w świat ze sceny Dolby Theatre w Hollywood i salwa braw wybuchła na cześć Damiena Chazelle'a. Chwilę później... sprostowanie. Najlepszym filmem roku jest "Moonlight".

Oscary 2017: lista zwycięzców i wielkich przegranych

Sprawcą oscarowej gafy jest Warren Beatty, wręczający nagrodę w tej kategorii. To dlatego, że otrzymał kopertę z nazwiskiem Emmy Stone w kategorii dla najlepszej aktorki z filmu "La La Land" . Z wyraźnym zakłopotaniem tłumaczył się Warren Beatty, aktor, który odczytywał nazwę zwycięskiego filmu: - Chciałem powiedzieć wam, co się stało. Otwieram kopertę, a tam "Emma Stone, 'La La Land". Dlatego tak długo patrzyłem na Faye i na Was. Nie próbowałem wcale zrobić żadnego żartu - wyznał.  Zamieszanie i zmieszanie - tak można opisać tę sytuację!

"Moonlight" otrzymał też Oscary w kategoriach dla najlepszej aktorki, najlepszego scenariusza adaptowanego i najlepszego aktora drugoplanowego. "La La Land" zostało wyróżnione sześcioma Oscarami, w tym za reżyserię dla Damiena Chazella. 32-letni Amerykanin jest najmłodszym w historii reżyserem nagrodzonym przez Akademię.

Internet nie zapomina. W sieci krążą tweety i zdjęcia, która dokumentują zdumienie zebranych na gali. Rekordy biją reakcje Ryana Goslinga czy Emmy Stone: "Oh my God, oh my God".

Damien Chazelle miał - mówiąc delikatnie - kwaśną minę. Dziwicie się mu? My nie.

Podczas gali wręczenia Oscarów nie brakowało aluzji politycznych

Jimmy Kimmel, prowadzący galę, puszczał co i rusz ze sceny sążniste i odważne żarty. Donald Trump jednak ani razu nie skomentował trwającej ceremonii. Z Dolby Theatre nawet wysłano do prezydenta Trumpa wiadomość. Przed godz. 5 rano (polskiego czasu) Kimmel wysłał więc do prezydenta wiadomość na Twitterze: "Prezydencie Trump, wstałeś?"

W zeszłym roku Oscary wydawały się rasistowskie, padały liczne oskarżenia o "wybielenie" Oscarów, a zatem w tym postawiono na równowagę i... wbito szpilę w Trumpa wręczając chociażby nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego, Mahershala Ali, pierwszego muzułmanina, który dostał Oscara. Kimmel nawiązał też do tweeta Trumpa na temat Meryl Streep, w którym prezydent nazwał ją "przereklamowaną aktorką". Kimmel zażartował ze sceny, że jej kariera jest "nieinspirująca" i obfituje w "przereklamowane występy". Streep otrzymała owację na stojąco, swoją drogą była po raz kolejny już nominowana za rolę pierwszoplanową za kreację w "Boskiej Florence".

Piosenki niezapomniane, które każdy zna, ale nie wie, że dostały Oscara

Oscary 2017 upłynęły pod znakiem rozgrzewających do czerwoności sytuacji, radości, ale też żalu. Bo wpadka z wręczeniem Oscara pierw "La La Land", a potem dla "Moonlight" spowodowała, że prestiż gali nieco osłabł. Kto naprawdę zawinił? Najprawdopodobniej osoba, która przekazała kopertę aktorom wręczającym nagrodę.

Każdy fan "La La Land" powinien obejrzeć TE FILMY

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)