Najlepiej opłacane aktorki 2016 roku, ile zarabiają gwiazdy fot. ONS.pl

10 najlepiej opłacanych aktorek 2016 roku. Łącznie zarobiły... 205 mln dolarów

W ramach ciekawostki: kobiety szyjące kolekcję ubrań Beyonce zarabiały 6 dolarów za dzień.
Edyta Liebert / 03.11.2016 05:07
Najlepiej opłacane aktorki 2016 roku, ile zarabiają gwiazdy fot. ONS.pl

Forbes opublikował ranking 10 najlepiej opłacanych aktorek 2016 roku. Wśród nich znalazły się największe gwiazdy, znane nazwiska ze środowiska filmowego i pierwszych stron gazet. Kto znalazł się w złotej, szczodrze opłacanej 10-tce?

10. Deepika Padukone, $10 mln

Jest indyjską supermodelką i aktorką. Padukone to jedyna "świeżynka" w rankingu najbogatszych aktorek. Pomyślnie zadebiutowała w 2007 roku w filmie "Om Shanti Om", wystąpiła u boku jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów Bollywoodu: Shahrukha Khana. Film okazał się być wielkim hitem. Ojciec Deepiki, Prakash, był graczem badmintona międzynarodowej rangi, a jej matka prowadzi biuro podróży.

ONS.pl

9. Mila Kunis, $11 mln

Aktorka, która spodziewa się właśnie 2 dziecka, prędko stała się gwiazdą. Dlatego też jest łakomym kąskiem dla koncernów i wielkich firm. Jest twarzą marki biżuterii Gemfields oraz alkoholu Jim Beam, a sporą sumę otrzymała także za rolę w filmie "Złe mamuśki".

ONS.pl

8. Julia Roberts, $12 mln

Kontrakt z luksusową marką Lancome zapewnił jej 8. pozycję w rankingu. Zalicza się obecnie do najpopularniejszych i najlepiej zarabiających aktorek Hollywood, choć w młodości nie planowała kariery artystycznej, a medyczną. Czy zarabiałaby takie sumy?

ONS.pl

7. Amy Adams, $13,5 mln

Pozycję nr 7 Amy Adams zawdzięcza roli Lois Lane w kasowym hicie "Batman vs Superman". Do jej skarbonki wpadła również pokaźna suma dzięki współpracy z marką MaxMara.

ONS.pl

6. Charlize Theron, $16,5 mln

To kolejny dowód na to, że wielomilionowe kontrakty z potężnymi koncernami kosmetycznymi plasują gwiazdy na wysokich pozycjach w rankingach dotyczących zarobków. Co prawda 10 mln dolarów na koncie Charlize zawdzięcza roli w "Królewna Śnieżka i Łowca", ale pozostałe miliony to zasługa kontraktu z perfumami J'adore Dior.

ONS.pl

5. Fan Bingbing, $17 mln

Aktorka zasłynęła dzięki roli w "X-men: Przeszłość, która nadejdzie" i dlatego też do jej drzwi zapukały takie marki, jak Chopard czy L'Oreal. Kwota jest bardzo imponując. Jest jedyną aktorką chińskiego pochodzenia w tym rankingu i radzi sobie świetnie w show-biznesie.

ONS.pl

4. Jennifer Aniston, $21 mln

Niedawno została okrzyknięta najpiękniejszą kobietą świata przez magazyn People. Sławę zdobyła dzięki roli Rachel Green w sitcomie Przyjaciele, za którą wyróżniona została Emmy i Złotym Globem. Po tym posypały się role i oferty światowych brandów, a o jej sukcesach można pisać książki.

ONS.pl

3. Scarlett Johansson, $25 mln

W dużej mierze efektem jej wysokich zarobków jest obsadzenie Johansson w roli Czarnej Wdowy w filmach Marvela. W Hollywood mówi się o różnych przejawach dyskryminacji czy gorszego traktowania kobiet w branży, jednak aktorka jest jedyną przedstawicielką płci pięknej w TOP 10 najlepiej zarabiających ludzi kina.

ONS.pl

2. Melissa McCarthy, $33 mln

Aktorka wystąpiła w remake'u "Ghostbusters" w wersji żeńskiej i to zapewniło jej kilkanaście milionów dolarów na koncie. Jednak jak na bizneswoman przystało, McCarthy ma swoją linię ubrań, biżuterii i wie doskonale, jak się robi pieniądze. Duże pieniądze.

ONS.pl

1. Jennifer Lawrence, $46 mln

Absolutna faworytka zestawienia, drugi raz z rzędu gości w rankingu i warto przypomnieć, że jest najmłodszą, 26-letnią kobietą w zestawieniu najlepiej zarabiających aktorek 2016 roku.

ONS.pl

Sukcesy tych kobiet dają do myślenia, ale pamiętajmy, że za ich kariery odpowiada szereg zatrudnionych pracowników, managerów, stylistów i... sprzyjających przypadków. To bajońskie sumy, o których można często tylko pomarzyć. W tym samym czasie dochodzi do naruszeń i wykorzystywania kobiet jako taniej siły roboczej. Przypominamy, że 23 sierpnia czarnoskóre Amerykanki obchodzą African American Women’s Equal Pay Day przypominając, że zarabiają o wiele mniej, niż mężczyźni.

 

🙌🏾🙌🏿🙌🏾🙌🏿 #BlackWomensEqualPay (via @blackvoices)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika HuffPost Women (@huffpostwomen)

Beyocne wykorzystuje tanią siłę roboczą

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)