Gwiazdy z wysokim IQ fot. ONS.pl

Najbardziej inteligentne gwiazdy

Kto ma najwyższy iloraz inteligencji?
Edyta Liebert / 25.04.2016 05:18
Gwiazdy z wysokim IQ fot. ONS.pl

Czy w gronie celebrytów są gwiazdy, które mogłyby bez problemu robić kariery naukowe? Tak! A o dziwo, na pewno nie podejrzewasz o kogo chodzi. Które gwiazdy mają wysoki iloraz inteligencji?
Szacuje się, że zaledwie 5% populacji ma IQ wyższe, niż 125.

Miejsce 7: Nicole Kidman IQ 132

Jestem fanką teorii głoszącej, że o bystrość umysłu trzeba dbać przez całe życie, a co ważniejsze – zauważyłam, że treningi pamięci i umysłu są wspaniałą metodą na to, aby poczuć się znacznie młodszą i piękniejszą!

Nicole słynie ze zdolności krasomówczych (jej przemówienia na forum ONZ, którego jest Ambasadorem Dobrej Woli, cieszą się sławą wyjątkowo błyskotliwych), oczytania i poczucia humoru. Wysokie IQ Nicole zostało docenione (i to dość wymiernie, wziąwszy pod uwagę milion dolarów honorarium) przez firmę Nintendo, która poprosiła ją o reklamowanie programu komputerowego pomagającego rozwijać intelekt.

https://polki.pl/work/privateimages/formats/E/22167.jpg

ONS.pl

Miejsce 6: Arnold Schwarzenegger IQ 135

Aktor jest posiadaczem IQ większego, niż inni politycy w Ameryce. Arnold ma jednak tajną broń – swoją żonę pochodzącą z klanu Kennedych, Marię Shriver. To ona wysłała go na uniwersytet i dba o jego rozwój intelektualny, „Wybór takiej partnerki życiowej jest najlepszym dowodem wysokiego IQ Arniego”.

Arnold Schwarzenegger

ONS.pl

Miejsce 5: Shakira IQ 140

Informacja o wysokim IQ Shakiry pojawiło się w rozmowie ojca Gerarda Pique z dziennikiem "La Vanguardia". Ojciec piłkarza wyznał, że IQ Shakiry to 140 i jest ona jedną z najinteligentniejszych kobiet na świecie.

ONS.pl

Miesjce 4: Sharon Stone IQ 154

Aktorka jest oczytana (słynie z kupowania na aukcjach białych kruków światowej literatury), ma doskonałą orientację w świecie i ogromne poczucie humoru. Seksowne blondynki rzadko kiedy kojarzą się z ponadprzeciętną inteligencją. Niesłusznie. Bohaterka ociekającego seksem „Nagiego instynktu” swoim IQ przewyższa wszystkich prezydentów Stanów Zjednoczonych.

ONS.pl

Miejsce 3: Quentin Tarantino IQ 160

Tarantino od lat jest członkiem stowarzyszenia Mensy i jednym z najwybitniejszych reżyserów-samouków na świecie. Co ciekawe, genialny twórca "Kill Billa" nie skończył nawet liceum!

Nigdy nie chodziłem do szkoły filmowej. Chodziłem do kina.

 

ONS.pl

Miejsce 2: Natalie Portman IQ 164

Trudno rozstrzygnąć, czy największym atutem aktorki jest jej uroda i seksapil, czy niebywała inteligencja i skromność. Często bowiem zapomina się, że IQ Portman jest tylko o jeden punkt niższe od tego, jakim szczycili się Karol Darwin, Jan Sebastian Bach czy Wolfgang Amadeusz Mozart. Jest absolwentką Uniwersytetu w Harvardzie, cieszącego się opinią jednej z najlepszych uczelni na świecie. Natalie Portman studiowała tam dwa kierunki: literaturę angielską i psychologię. Ukończyła oba: pierwszy – licencjatem, drugi – zdobyciem tytułu magistra. Aktorka ma też talent lingwistyczny. Biegle włada językiem hebrajskim (urodziła się w Jerozolimie) i angielskim, opanowała też perfekcyjnie francuski, hiszpański i japoński. Gdy kręciła w Berlinie swój słynny film „V jak Vendetta”, wystarczyło jej ponoć kilkanaście dni, aby zacząć rozmawiać po niemiecku z ekipą zatrudnioną przy produkcji tego obrazu.

ONS.pl

Miejsce 1: James Woods IQ 180

James Woods należy do najinteligentniejszych aktorów Hollywood (jego IQ wynosi ok. 180). W wieku zaledwie kilku lat nauczył się grać na gitarze, a podczas nauki w szkole średniej studiował jednocześnie matematykę na uniwersytecie. Chciał zostać chirurgiem okulistą, niestety nieszczęśliwy wypadek uniemożliwił realizację tych planów. Szyba spadła mu na ramię, prawie ucinając rękę i uszkadzając arterię. Lekarze założyli Woodsowi ponad 200 szwów, a także przeprowadzili kilka operacji, które umożliwiły mu powrót do sprawności. Niestety James nie mógł już grać na gitarze, a tym bardziej pracować jako chirurg. Zdecydował się więc na zawód aktora.

ONS.pl

Zobacz!