Monika Kuszyńska stanęła na własnych nogach pierwszy raz od wypadku!

Wszystko dzięki egzoszkieletowi.
Monika Kuszyńska stanęła na własnych nogach pierwszy raz od wypadku! fot. ONS.pl
11 lat temu Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx, miała poważny wypadek samochodowy. Od tamtego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Piosenkarka pogodziła się z tym, że prawdopodobnie nigdy już nie stanie na nogi o własnych siłach. Medycyna w ciągu ostatnich dziesięciu lat poszła jednak bardzo do przodu... 

Mama Lewandowskiego o depresji po stracie męża

Artystka kilka dni temu wzięła udział w uroczystym otwarciu nowoczesnego Ośrodka Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu "Anthropos" w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji "Krystyna" w Busku-Zdroju.
 
Monika Kuszyńska zdecydowała się tam skorzystać z egzoszkieletu (to rodzaj pancerzu, który pomaga osobom niechodzącym poruszanie się). Dzięki niemu udało jej się przespacerować po korytarzu o własnych siłach!

To zadowolenie i uśmiech na twarzy, który widzieliśmy w poniedziałek podczas uroczystości otwarcia, utwierdza nas w przekonaniu, że warto to robić dla pacjentów.- powiedział echodnia.eu dyrektor szpitala Grzegorz Gałuszka.

Na czym polega skorzystanie z takiego pancerza?

Pacjent w egzoszkielecie oprócz pionizacji może wykonywać swobodne ruchy związane z przemieszczaniem się. Zaczyna chodzić przy pomocy tego zewnętrznego szkieletu, który wykonuje ruchy za pacjenta. Mówimy tu o stopniowaniu trudności: najpierw oswojenie ze sprzętem, potem balkonik i pierwsze kroki, a następnie samodzielne chodzenie przy pomocy podporu kul łokciowych. Z tego, co dało się poznać po minie i atmosferze, pani Monika była bardzo zadowolona. Zapowiedziała, że przyjedzie do nas, by skorzystać z technologii XXII wieku. Będziemy cieszyć się, jak będzie wracała do zdrowia. - powiedział lekarz.

Aktorka była zachwycona! Chwaliła nie tylko egzoszkielet, ale także sam ośrodek.

Wiele lat spędziłam rehabilitując się, ale tak spektakularnego miejsca nie widziałam jeszcze. Cieszę się, że w Polsce mamy dostęp do takich urządzeń. Skorzystałam z egzoszkieletu, zobaczyłam kilka maszyn i robi to wrażenie. Mam nadzieję, że będę mogła się tu pojawiać i skorzystać z możliwości rehabilitacji w dłuższym czasie. A Busko-Zdrój to w ogóle piękne miasto.

Piaseczny zareagował na hejt i oskarżenia o hipokryzję

 

#integracjatyija #monikakuszynska #festiwalfilmowy #film #koszalin #koncert

Post udostępniony przez Monika Kuszynska (@monika_kuszynska_official)

 

#opole #opole2015 #concert #muzycznabiografia90latpolskiegoradia #festiwalopolski #ogladamy

Post udostępniony przez Monika Kuszynska (@monika_kuszynska_official)

 

#opole #opole2015 #justbeforetheshow #festival #festiwalopolski #polishbeauty #polishsinger #printeddress #dress #martakuszynska @martakuszynska

Post udostępniony przez Monika Kuszynska (@monika_kuszynska_official)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)