Martyna Wojciechowska - dlaczego nie ma faceta fot. ONS.pl

Martyna Wojciechowska - dlaczego jest sama?

Wyznała, co jest powodem jej samotności.
Edyta Liebert / 14.05.2015 09:29
Martyna Wojciechowska - dlaczego nie ma faceta fot. ONS.pl

Podróżniczka i matka, Martyna Wojciechowska, znana jest ze swojej niezależności i... tego, że jest singielką. Niektórzy nazywają ją skrajną feministką. Ale czy faktycznie nie chce być w związku? Co jest powodem jej samotności?

Wzięta dziennikarka podróżnicza i reporterka jest samotną mamą kilkuletniej Marysi. Jej program "Kobieta na krańcu świata" cieszy się niemałą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jest kobietą wielu talentów: ukończyła studia ekonomiczne, jest kierowcą rajdowym oraz podróżnikiem ekstremalnym. Jej indywidualne podejście do życia i niesztampowość wzbudziła podejrzenia kilka lat temu, kiedy to Martyna była podejrzewana o... homoseksualizm. Zdementowała te plotki niedługo po ich powstaniu:

Do dziś czytam na forach internetowych, że jestem lesbijką, a dziecko to tylko przykrywka. Ale dementuję plotki. Właściwie to chciałabym być lesbijką, bo spotykam mnóstwo świetnych, interesujących i pięknych kobiet, a tak mało intrygujących mężczyzn. Moje życie byłoby znacznie prostsze.

ONS.pl

Martyna Wojciechowska: gdzie ten mężczyzna?

Przez wiele lat była partnerką biznesmena, Leszka Czarneckiego. Z Jerzym Błaszczykiem, płetwonurkiem, ma córkę Marię (urodzona 17 kwietnia 2008). Sęk tkwi w tym, że to nie po stronie dziennikarki leży "problem". W majowym wydaniu popularnego magazynu dla kobiet dziennikarka wyznała, że wcale nie zmierza do bycia w związku, ale też nie jest tak, że przekreśla życie uczuciowe. Jest zaangażowana w kilka relacji, ceni sobie przyjaźń i stałość uczuć, ale nie do końca widzi siebie w stałym związku, a tym bardziej - w małżeństwie.
Umiem być dla innych przyjacielem, lepszym niż dla siebie. Do życia w parze - nie. Przyjęłam to jako stan faktyczny, jako brak zdolności. Ale czuję, że moje życie jest kompletne, nie jest mi niezbędna druga osoba, żeby przez nie iść. Podobno sprawiam, że mężczyźni ciągle starają się mi imponować.
 
ONS.pl
Martyna Wojciechowska stała się popularna dzięki prowadzeniu reality show "Big Brother" w latach 90. Wtedy nikt nie spodziewałby się, że dziennikarka przejdzie aż taką metamorfozę, ale ona sam podkreśliła niedawno, że nigdy nie była "taką Martyną", jaką wtedy widzowie widzieli na ekranach. Wojciechowska to luźne spodnie, wygodne buty i bawełniane ubrania, a nie sukienki, pełny makijaż i szpilki. Na casualową elegancję pozwala sobie w momentach, ktore od niej tego wymagają. Zawsze jednak przemyca elementy swojej osobowości, jak np. trampki. Jest laureatką licznych nagrtód i zasiadała także w jury konkursy "Blog roku 2014". Jest 3 Polką, która wspięła się na wszystkie najwyższe góry 7 kontynentów, natomiast jako 2 Polka dokonała tego wyczynu w trudniejszej wersji Reinholda Messnera.

Zobacz też: