POLECAMY

Małgorzata Socha: „Choroba taty uświadomiła mi, jak bardzo ważna jest pomoc”

Na co choruje ojciec aktorki?
/ 10 miesięcy temu
Małgorzata Socha: „Choroba taty uświadomiła mi, jak bardzo ważna jest pomoc” fot. ONS.pl

Małgorzata Socha nieczęsto mówi o swoich rodzicach, choć lubi wspominać, że zawsze byli dla niej dużym wsparciem. Teraz ona okazuje wsparcie im oraz potrzebującym dzieciom. Ojciec aktorki od kilku lat choruje na Alzheimera.

Małgorzata Socha o chorobie taty

Pan Jerzy Socha jest emerytowanym wojskowym (pilot). Tylko ktoś, kto przeżywa podobną tragedię, zrozumie z jakim wyzwaniem zmaga się rodzina aktorki. Nie tak dawno wspomniała, że wciąż jest z nim kontakt, ale... gaśnie.

Wciąż pogodnie się uśmiecha. Szkoda mi bardzo, że moje dzieci nie będą znały tego wysportowanego, mądrego dziadka z fiołem na punkcie historii, który świetnie grał w szachy i siatkówkę. I który zawsze był otwarty na świat. Wychowuję moje córki w poszanowaniu dla starszych osób, Zosia nie boi się obcować z jego słabością, a tata jest już bezradny jak dziecko.

W najnowszym dwutygodniku „Party” czytamy, że Socha poświęca czas i uwagę chorym dzieciom. Niedawno sama miała okazję wesprzeć szczytny cel, bo została zaproszona do udziału w akcji Fundacji „Serce Bez Granic Bliźniemu Swemu”, która pomaga m.in. osobom starszym. Gwiazda nie tylko zachęca do wspierania fundacji, lecz także uczestniczyła w zbiórce pieniędzy. Część zebranej kwoty zostanie przekazana na budowę ośrodka dla dzieci w Zambii, w którym pracować będą polscy lekarze.

Aktorka zawsze chętnie brała udział w akcjach dobroczynnych, ale choroba taty uczuliła ją na to, że warto pomagać.

Choroba taty uświadomiła mi, jak bardzo ważna jest pomoc. Każdy powinien ją otrzymać.

Jeśli i wy zetknęłyście się z chorobą Alzheimera wiecie zapewne, jak trudne jest obcowanie z osobą, która z dnia na dzień przestaje was poznawać, kojarzyć fakty... Przeczytajcie więcej o tej jednej z najbardziej przykrych chorób. Może przydarzyć się każdemu.

Więcej o chorobie Alzheimera na Polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)