Małgorzata Rozenek fot. ONS.pl

Małgorzata Rozenek poruszająco o in vitro: „Byłam jedną z was. Moim marzeniem było zostać mamą”

Małgorzata Rozenek w bardzo wzruszających słowach mówi o swoich doświadczeniach z in vitro.
Urszula Wilczkowska / 10.06.2020 10:15
Małgorzata Rozenek fot. ONS.pl

Nie wszyscy niestety mają tyle szczęścia, by bez żadnych problemów zostać rodzicami. Niepłodność jest jedną z częstszych przypadłości wysoko rozwiniętych krajów, a mimo to dostęp do tej metody jej leczenia jest nadal bardzo utrudniony.

Od wielu lat ten problem porusza Małgorzata Rozenek, która bardzo długo starała się ze swoim mężem Radkiem Majdanem o dziecko. Teraz, gdy w końcu się to udało (za co bardzo mocno trzymałyśmy kciuki), może pomóc w tym też innym parom, które bezskutecznie starają się powiększyć rodzinę.

Małgorzata Rozenek ma fundację pomagającą leczyć niepłodność

O swojej fundacji, a jednocześnie swojej historii, Małgorzata Rozenek pisze w bardzo poruszających słowach. Ciężko się nie wzruszyć, czytając ten osobisty wpis.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kochane, od dzisiaj swoją działalność rozpoczyna moja Fundacja @mrm_fundacja 💪 Niestety Konferencja w Senacie, na której miała nastąpić oficjalna inauguracja naszej działalności nie odbyła się ze względu na zagrożenie koronawirusem. No cóż, przecież najważniejsze jest jednak zdrowie i bezpieczeństwo. Wczoraj obchodziłyśmy nasz dzień, obdarowane zostałyśmy kwiatami i miłymi słowami, ale największy prezent możemy dla siebie zrobić My - badajmy się ‼️ Celem @mrm_fundacja jest wyrównywanie dostępu do specjalistycznych usług medycznych i umożliwianie leczenia osobom niezamożnym. Będziemy promować rodzicielstwo i zabiegać o pomoc państwa w tym zakresie. Dlatego pragniemy wspierać rozwój nauki i wiedzy medycznej w zakresie leczenia niepłodności par i popularyzować wiedzę o przekazywaniu życia, profilaktyce niepłodności, chorób przenoszonych drogą płciową i chorób nowotworowych. Celem Fundacji w roku 2020 jest bezpłatne przebadanie AMH jak największej ilości kobiet. Dzięki współpracy z ALAB Laboratoria wierzymy, a nawet jesteśmy pewni, że się nam uda! Zapraszam na naszą stronę internetową mrmfundacja.pl tam znajdziecie wszelkie informacje 😁Planujemy również Dzień Otwarty naszej Fundacji, będzie można wpaść do jej siedziby, spotkać się z nami i o wszystko wypytać. O terminie poinformuję wkrótce. Dla mnie data 8 marca od teraz będzie jednym z ważniejszych dni w życiu, moja Fundacja powstała z potrzeby serca i ta data jest początkiem nowej przygody i moim najlepszym prezentem na Dzień Kobiet! 💐 📸@martawojtal

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

In vitro jest w niektórych środowiskach (szczególnie tych konserwatywnych) kontrowersyjnym tematem, ale nie da się ukryć, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod w walce z niepłodnością. Tym bardziej wiele par nie może pogodzić się z faktem, że od niedawna o refundację tego zabiegu jest bardzo trudno – o ile nie jest to niemożliwe.

Byłam jedną z Was. Moim marzeniem było zostać mamą. Teraz dzięki in vitro to się udało. Teraz moim obowiązkiem i misją jest wspieranie innych w walce z niepłodnością. Uważam, że upowszechnienie i odkłamanie tematu in vitro ułatwi przyszłym rodzicom korzystanie z najnowszych osiągnięć nauki
– pisze Rozenek na swoim Instagramie.

Małgosia Rozenek, jako osoba, która urodziła dwoje dzieci dzięki metodzie in vitro, zupełnie nie zgadza się z obecnym stanem rzeczy. Według niej in vitro nie jest luksusem, na który mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni, a podstawowym prawem człowieka, do którego powinien mieć dostęp każdy, bez względu na zamożność.

Pierwszym celem Fundacji MRM są bezpłatne badania AMH dla jak największej ilości kobiet. W tym celu będzie współpracować z jedną z największych sieci laboratoriów medycznych, aby rzeczywiście każda z nas miała nieutrudniony dostęp do sprawdzenia własnego zdrowia.

Więcej na temat Małgorzaty Rozenek-Majdan:
Spektakularna metamorfoza Małgorzaty Rozenek. Jak kiedyś wyglądała Perfekcyjna Pani Domu?
Małgorzata Rozenek urodziła. Jak ma na imię jej pierwsze dziecko z Radosławem Majdanem?
Jak Małgorzata Rozenek poznała Radosława Majdana? Oboje szczerze odpowiedzieli na to pytanie