Małgorzata Rozenek-Majdan wkrótce urodzi fot. Adobe Stock

Małgorzata Rozenek-Majdan boi się o poród: „Nie tak sobie wyobrażałam końcówkę ciąży”

Gwiazda wkrótce po raz trzeci zostanie mamą. Epidemia to dla niej trudny czas.
/ 27.03.2020 10:50
Małgorzata Rozenek-Majdan wkrótce urodzi fot. Adobe Stock

Czas pandemii koronawirusa jest szczególnie trudny dla kobiet, które oczekują przyjścia na świat swoich dzieci. Szpitale pełne są osób zakażonych wirusem, lekarze proszą o ostrożność, a poród coraz bliżej. Wśród takich kobiet jest Małgorzata Rozenek-Majdan, która jest właśnie w 7. miesiącu ciąży. 

Kiedy w kraju panuje stan epidemii, Majdanowie uciekli z Warszawy w bardziej odludne i spokojne miejsce. Tam cała rodzinna poddaje się dobrowolnej kwarantannie, spędzając czas na odpoczynku i wspólnej zabawie. I chociaż może się wydawać, że ten czas to dla nich sielanka, to Małgorzata Rozenek-Majdan również odczuwa niepokój przed koronawirusem

Kiedy rodzi Małgorzata Rozenek-Majdan? 

Gwiazda za 2 miesiące zostanie mamą po raz trzeci. To będzie jej pierwsze wspólne dziecko z drugim mężem, Radosławem Majdanem. Para z radością oczekuje na narodziny synka, jednak pandemia wywołuje u nich strach. Swoimi wątpliwościami prezenterka podzieliła się na swoim koncie na Instagramie. 

Często mnie pytacie, czy nie martwię się w ten dziwny czas będąc w 7 mśc. ciąży. Oczywiście, że czuje się nieswojo i nie tak sobie wyobrażałam końcówkę ciąży. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z lekarzami i bardzo poważnie stosujemy się do ich zaleceń, a to bardzo pomaga nam w poczuciu, że robimy to co należy - czytamy w opisie jej ostatniego zdjęcia

Rozenek-Majdan przyznaje, że nie kontaktuje się z nikim z dalszej rodziny, często myje i dezynfekuje ręce, a także unika wychodzenia z domu. To daje jej poczucie bezpieczeństwa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Często mnie pytacie, czy nie martwię się w ten dziwny czas będąc w 7 mśc ciąży. Oczywiście, że czuje się nieswojo i nie tak sobie wyobrażałam końcówkę ciąży. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z lekarzami i bardzo poważnie stosujemy się do ich zaleceń, a to bardzo pomaga nam w poczuciu, że robimy to co należy. Zalecenia są proste: 1. Unikanie kontaktów społecznych - od 15 marca , kiedy zdecydowaliśmy się uciec z Warszawy, po to żeby sobie to ułatwić, nie kontaktowałam się z nikim poza moją rodziną. To daje poczucie bezpieczeństwa, że nie miałam się jak zarazić. 2. Mycie i dezynfekcja rąk - przestrzeganie tego zalecenia nie jest szczególnie trudne, bo moja Mama zawsze zwracała mi na to uwagę, a przecież czym skorupka za młodu ... itd 😁 3. Zdrowe żywienie - to, że siedzimy w domach i ciągnie nas do tej lodówki częściej niż zwykle, nie znaczy, że mamy sięgać po niezdrowe rzeczy 😄 to nie jest najlepszy czas na dietę, ale dobre nawyki żywieniowe się ma, niezależnie od trudności. 4. Ruch - tu pojawia się sporo kontrowersji, jedni krzyczą NIE WYCHODŹ Z DOMU, co ogólnie ma sens, ale i lekarze i Ministerstwo Zdrowia razem z Kancelarią Premiera wyraźnie mówią, że jeżeli masz szanse wyjść na spacer, z dala od skupisk ludzkich, rób to 😁 i tu wracamy do powodu dla, którego wyjechaliśmy z Warszawy. Tu nasze szansę na spotkanie ludzi na spacerach są nieporównywalnie mniejsze, niż w Warszawie, a spacer ma naprawdę dobroczynny wpływ na kobiety w ciąży 👍szczególnie, że woj. mazowieckie ma największa liczbę zachorowań, a psy same się nie wyprowadzą😉 Last but not least 5. Dobre nastawienie - można się dołować, martwić, czarnowidzieć, ale teraz to i tak nie ma sensu. Teraz i tak nie możemy nic zrobić. Ta pandemia dotknie każdego, każdą branżę, wszystkich, ale zajmiemy się jej skutkami później. Teraz starajmy się znaleźć pozytywne aspekty sytuacji. Ja cieszę się że wreszcie mam czas na przeczytanie wszystkich książek, które czekają na półce. I ciagle pamietam, że ten mały człowiek pod sercem nie wie co tu się dzieje i jeszcze będzie miał dużo czasu żeby się martwić w swoim życiu i dopóki zależy to ode mnie, nie chce żeby się już teraz denerwował. Dlatego spokój, relaks i miłość ❤️

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Jak będzie miał na imię syn Małgorzaty Rozenek-Majdan? 

Medialne małżeństwo chętnie dzielą się informacjami dotyczącymi ciąży. Wiadomo już, że spodziewają się synka, któremu chcą dać na imię Edward. Obecnie para wychowuje już dwóch synów prezenterki z jej pierwszego małżeństwa z Jackiem Rozenkiem - Stanisława i Tadeusza. 

Radosław i Małgorzata długo starali się o maleństwo. Kiedy zawiodła ich natura, zdecydowali się na zabieg in-vitro. Tą metodą poczęci zostali również dwaj starsi synowie Rozenek-Majdan. 

Zobacz więcej wiadomości z życia gwiazd: