Najlepsze seriale w historii TV

Wieloodcinkowe seriale telewizyjne były i są dla wielu z was odskocznią od codziennych zajęć i problemów. Siadając wygodnie na kanapie, śledzimy losy filmowych bohaterów. Poznajemy ich perypetie i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego odcinka. Zobaczmy jakie seriale gromadziły przed ekranami telewizorów miliony widzów. Wśród nich: Alf, 'Allo ' Allo!, Beverly Hills 90210, Drużyna A, Friends, Gliniarz i prokurator, MacGyver, Słoneczny Patrol,Świat według Bundych, The Cosby Show

Wieloodcinkowe seriale telewizyjne były i są dla wielu z was odskocznią od codziennych zajęć i problemów. Siadając wygodnie na kanapie, śledzimy losy filmowych bohaterów. Poznajemy ich perypetie i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego odcinka. Zobaczmy jakie seriale gromadziły przed ekranami telewizorów miliony widzów.

Kultowe seriale - top 10

Fot. exploreentertainment.blogspot.com, 1.fwcdn.pl, fitperez.com

Widzowie na całym świecie śledzą losy swoich ulubionych bohaterów. Gatunków seriali mamy bardzo dużo, stąd najbardziej wymagający widz będzie czuł zadowolenie relaksując się w fotelu. Najbardziej popularnymi gatunkami seriali są: kryminalne, wojenne, obyczajowe, medyczne, młodzieżowe lub/i komediowe. Współczesny telemaniak ma spory, serialowy wybór. Ale czy te seriale przejdą do historii? Pamiętacie kultowe, telewizyjne pozycje, które oglądał niemal cały świat? Wiernym widzom przypominamy ponadczasowe seriale, a młodym widzom przedstawiamy dziesiątkę naszym zdaniem najlepszych seriali w historii TV.

 

Alf

Kto z was nie słyszał o tym futrzanym kosmicie? Pochodził z fikcyjnej planety Melmac, a w czasie emisji serialu miał 229 lat. Zważywszy na wiek, wyglądał rewelacyjnie. Ten amerykański serial po raz pierwszy pojawił się w telewizji 22 września 1986 roku.

Kultowe seriale - top 10

Fot. geek4tv.com, szalonecegielki.blox.pl, kobietanaj.pl

 

'Allo ' Allo!

Akcja brytyjskiego serialu komediowego miała miejsce w kawiarni Cafe Rene we Francji. Bohaterowie komedii przedstawieni zostali stereotypowo i groteskowo. Stąd serialowi towarzyszył dobry humor.

Kultowe seriale - top 10

Fot. 8tv.pl

 

Beverly Hills 90210

Pamiętacie Brende, Brendona, Dylana, Kelly i Done? Ich szkolne, później uniwersyteckie, a zarazem domowe perypetie śledził cały świat. Tych amerykańskich bohaterów, mogliśmy poznać w Polsce na początku lat 90. Obecnie serialową Brende i Kelly możemy zobaczyć w nowej wersji tego kultowego serialu - „90210”.

Kultowe seriale - top 10

Fot. e-vintage.pl.kpg

 

Drużyna A

Bił rekordy popularności i stał się jednym z kultowych seriali. Towarzysząca mu charakterystyczna muzyka, wyraziści aktorzy i bez wątpienia samochód – przeszli do historii. W Polsce serial emitowała Polonia 1, a później Polsat.

Kultowe seriale - top 10

Fot. danielkotowski.pl

 

Friends

Ten amerykański serial komediowy transmitowano w ponad 100 krajach. Grupa zwariowanych przyjaciół mieszkających na Manhattanie w Nowym Jorku zdobyła serce wielu z was. Podczas dziesięciu lat produkcji siedmiokrotnie otrzymał nagrodę Emmy.

Kultowe seriale - top 10

Fot. filmweb.pl

 

Gliniarz i prokurator

Pamiętacie leniwego buldoga, który był nieodłącznym partnerem prokuratora McCabe'a i policjanta Jake Stylesa? Wraz z bohaterami serialu prowadziliśmy kryminalne śledztwa. Serial powstał w latach 1987 – 1992.

Kultowe seriale - top 10

Fot. tvlistings.zap2it.com, allposters.pl

 

MacGyver

MacGyver był inteligentnym zwolennikiem pokojowego rozwiązywania problemów. Z przedmiotów codziennego użytku, które miał pod ręką potrafił zrobić nietypowe urządzenie. Do potocznego języka przeszło wyrażenie „MacGyveryzm” oznaczające budowanie różnych urządzeń z niczego.

Kultowe seriale - top 10

Fot. wallpaperhere.com

 

Słoneczny Patrol

Prywatne i zawodowe przygody grupy ratowników z Los Angeles podbiły nasze serca. Podziwialiśmy umięśnione i zgrabne sylwetki ratowników, jednocześnie marząc, aby wyglądać tak jak oni. Serial realizowany był w latach 1989 – 2001.

Kultowe seriale - top 10

Fot. knight-rider.pl

 

Świat według Bundych

Serial w krzywym zwierciadle przedstawia losy chicagowskiej rodzinie. Głównym bohaterem jest sprzedawca butów Al Bundy, który w wolnych chwilach (a ma ich bardzo dużo!) przesiaduje na kanapie, pije piwo i ogląda telewizję. Jego żona, Peggy objada się czekoladkami i popcornem, a dzieci – Bud i Kelly nie przepadają za sobą i dokuczają sobie na każdym kroku.

Kultowe seriale - top 10

Fot. tvlistings.zap2it.com, deadline-com.vimg.net

 

The Cosby Show

To bez wątpienia hit lat 80.! Sitcom autorstwa komika Billa Cosby'ego przedstawia afroamerykańską rodzinę zamieszkującą w Brooklynie w Nowym Jorku. Serial składa się z ośmiu sezonów, czyli z 201 odcinków.

Kultowe seriale - top 10

Fot. weeatfilms.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
Kazdy ma swój typ wiadomo! My uwielbiamy seriale, w których coś się dzieje! Teraz od poniedziałku zaczynamy na Puls2 oglądać serial Agenci NCIS, który opowiada o losach agentów rządowej agencji Naval Criminal Investigative Service.
/6 lat temu
Alf to zdecydowanie najfajniszy i najzabawniejszy serial komediowy jaki pamietam z dzicinstwa. kreacje willyego czy sasiadów ochmanaek rewlacyjne.
/6 lat temu
Szkoda tylko że pare lat pózniej willy zaczał się zabawiac w świecie realnym w seks z bezdomnymi panami ;)
POKAŻ KOMENTARZE (1)