Która dama zostanie pierwszą?

Dziesięciu kandydatów na prezydentów i tyle samo kobiet- potencjalnych Pierwszych Dam. Która z nich zostanie First Lady i będzie towarzyszyć przyszłej głowie państwa w pełnieniu obowiązków dowiemy się już za miesiąc.
/ 20.05.2010 07:47
Dziesięciu kandydatów na prezydentów i tyle samo kobiet - potencjalnych Pierwszych Dam. Która z nich zostanie First Lady i będzie towarzyszyć przyszłej głowie państwa w pełnieniu obowiązków dowiemy się już za miesiąc.

Jak dotąd największe szanse na wygraną ma Anna Komorowska, żona marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego. Na co dzień zajmuje się pięciorgiem dzieci. Nie lubi określenia, kobieta bezrobotna, ponieważ jej zdaniem prowadzenie domu i obowiązki rodzicielskie to ogromna odpowiedzialność.

Która dama zostanie pierwszą?

W kampanii Grzegorza Napieralskiego czynny udział bierze żona i córki. Małgorzata Napieralska zajmuje się turystyką. W wywiadach dla prasy z uśmiechem podkreśla, że to ona zajmuje się domem kiedy mąż wyjeżdża w delegacje.
Która dama zostanie pierwszą?

Irena Lepper, żona Andrzeja, szefa Samoobrony po raz kolejny bierze już udział w przygotowaniach wyborczych męża. Można więc uznać ją za weterankę.

Która dama zostanie pierwszą?

Małgorzata Korwin- Mikke przed kamerami przyznaje, że z opanowaniem przyjęła start męża w wyborach. Chociaż została postawiona prawie przed faktem dokonanym, szybko przygotowała się do nowej roli.

Która dama zostanie pierwszą?

Izabella, żona Marka Jurka i Irena Olechowska, żona Andrzeja brały już udział w konferencjach. Nie wszyscy jednak swoje sukcesy polityczne opatrują rodzinnym logiem.

Która dama zostanie pierwszą?
Która dama zostanie pierwszą?

Kampania wyborcza dla Jarosława Kaczyńskiego jest najbardziej trudna. W dodatku w razie gdyby został powołany na stanowisko prezydenta, powinności pierwszej damy pełniłaby jego bratanica Marta lub inna, wybrana przez niego kobieta.

Która dama zostanie pierwszą?

Startujący w wyborach Waldemar Pawlak nie zamierza wykorzystywać rodzinnego wizerunku do celu promocji własnej osoby. Wiele osób dobrze pamięta głośny rozwód członka PSL-u. Jego obecną partnerką życiową jest Iwona Grzymała, która również nie uczestniczy w promocji.

Która dama zostanie pierwszą?

Która kandydatka najlepiej sprawdzi się w roli damy, dowiemy się najpóźniej 4 lipca.


fot.mwmedia
Karolina Wojciechowska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)