księżna Kate fot. ONS

Księżna Kate skrytykowana za perfekcyjny wygląd w kilka godzin po porodzie

W gorących komentarzach po narodzinach trzeciego royal baby zachwyty mieszają się z hejtem. Część internautek uważa, że swoim doskonałym wyglądem, księżna Kate przynosi kobietom więcej szkody niż pożytku.
/ 25.04.2018 11:29
księżna Kate fot. ONS

Narodziny trzeciego royal baby wywołały ogromne emocje nie tylko w Wielkiej Brytanii. Do brytyjskiej rodziny królewskiej popłynęły gratulacje z całego świata. Nie zabrakło też zachwytów nad perfekcyjnym wyglądem młodej mamy, która w zaledwie 7 godzin po porodzie, zaprezentowała się światu świeża, promienna i uśmiechnięta od ucha do ucha. Jednym się to spodobało, innym - niekoniecznie. Na internetowym profilu monarchii, obok licznych komplementów, posypały się również słowa krytyki. 

Skrajne emocje wokół wyglądu księżnej Kate po porodzie

Tuż przed godziną 18:00 czasu brytyjskiego w drzwiach luksusowej londyńskiej kliniki położniczej Lindo pojawili się młodzi rodzice, by pochwalić się światu nowo narodzonym synem. Księżna Kate, dokładnie tak samo, jak po narodzinach księcia George'a i księżniczki Charlotte, wyglądała rewelacyjnie. Ubrana w czerwoną sukienkę z białym kołnierzykiem, starannie uczesana i pomalowana, wprawiła poddanych w osłupienie. Nie dało się dostrzec najmniejszych oznak poporodowego zmęczenia.

Zdjęcia, z prezentacji małego księcia, natychmiast obiegły media na całym świecie. Zostały również opublikowane na oficjalnym profilu internetowym The Royal Family. Niestety nie wszyscy byli równie zachwyceni doskonałą formą księżnej Kate po porodzie. Wiele kobiet zastanawiało się w komentarzach, jak to możliwe. Niektóre przytaczały własne wspomnienia z porodów i czasu tuż po, zaznaczając, że wizja porodu, którą prezentuje księżna Kate ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Trzecie royal baby jest już na świecie! Ile ważył książę po urodzeniu?

Jak?! Jak to możliwe, żeby wyglądać tak  6 godzin po porodzie?! Jak?! Gdzie brzuszek? Gdzie wyczerpanie po porodzie? Jak to możliwe, żeby chodzić na obcasach 6 godzin po porodzie? Jak?!
- pyta jedna z internautek.

W odpowiedzi na wpis krytyków i niedowiarków, natychmiast pojawiły się komentarze ze słowami obrony dla księżnej Kate. Zaznaczano, że nad wyglądem młodej mamy pracowało wiele osób, a wyjście z małym księciem trwało tylko kilka minut. Następnie księżna i dziecko udali się do domu, by wypocząć.

A Wy co o tym sądzicie? Księżna Kate faktycznie zasłużyła na krytykę za pokazywanie światu perfekcyjnej formy po porodzie? A może po prostu taka jej rola i nie mogła zachować się inaczej?

Przeczytaj:
Ta sukienka przejdzie do historii! Księżna Kate zaprezentowała światu drugiego syna w kreacji, która nie jest przypadkowa
Świat oszalał na punkcie trzeciego royal baby! Co już wiadomo o małym księciu?