POLECAMY

Księżna Kate jest już w szpitalu! Rozpoczął się poród trzeciego royal baby

Wielka Brytania zamarła w oczekiwaniu na trzecie dziecko książęcej pary z Cambridge.
Marta Kosakowska / 5 miesięcy temu
Księżna Kate jest już w szpitalu! Rozpoczął się poród trzeciego royal baby fot. ONS

Księżna Kate zaczęła rodzić. Żona księcia Williama trafiła do szpitala w poniedziałek rano. Trzecie dziecko książęcej pary z Cambridge przyjdzie na świat 23 kwietnia 2018 roku. 

Trzeci poród księżnej Kate

Na oficjalnym profilu Pałacu Kensington pojawiło się oświadczenie z informacją o rozpoczęciu porodu księżnej Kate.

Jej wysokość księżna Cambridge we wczesnej fazie porodu została przyjęta do szpitala św. Marii w Paddington w Londynie dziś rano. Księżna pojechała do szpitala samochodem z Pałacu Kensington do kliniki Lindo w szpitalu św. Marii razem z księciem Cambridge - napisano w komunikacie.

Trzeci potomek księżnej Kate i księcia Williama przyjdzie na świat w luksusowej klinice Lindo, czyli dokładnie w tym samym miejscu, gdzie urodziły się starsze dzieci pary: książę George oraz księżniczka Charlotte. Książę George urodził się 22 lipca 2013 roku. Księżniczka Charlotte - 2 maja 2015 roku. Już wiadomo, że trzeci potomek pary urodzi się dziś, czyli 23 kwietnia 2018 roku.

Trzecie dziecko Kate i Williama - płeć i imię

Na razie nie jest znana płeć dziecka. Prawdopodobnie tę informację poznamy po porodzie. Od początku trzeciej ciąży księżnej Kate trwały spekulacje, czy na świat przyjdzie chłopiec czy dziewczynka. Początkowo media pisały o dziewczynce, a nawet... dwóch dziewczynkach, bliźniaczkach. Ostatnio bardziej prawdopodobne wydawały się doniesienia, że jednak będzie to chłopiec.

Imię trzeciego dziecka księżnej Kate i Williama pewnie poznamy - podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich dzieci - dwa dni po przyjściu na świat. Według bukmacherów największe szanse mają: Arthur, James, Albert, Frederick, Philip w przypadku chłopca oraz Mary, Alice, Victoria, Alexandra, Diana w przypadku dziewczynki.

Pod szpitalem św. Marii w londyńskiej dzielnicy Paddington już od kilku dni gromadzą się tłumy, które chcą powitać na świecie kolejnego potomka brytyjskiej rodziny królewskiej. Dziecko będzie 5. osobą w kolejce do tronu.

Czekamy na radosną nowinę!

Przeczytaj:
Księżna Kate na kilka tygodni przed porodem sama dźwiga zakupy! Te zdjęcia to autentyk?
Księżna Kate ujawniła płeć trzeciego royal baby?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)