Kora kończy 67 lat. Zobacz, jak zmieniała się charyzmatyczna wokalistka

Na polskiej scenie muzycznej od lat 70-tych. Dziś równie zachwycająca, co na początku kariery! Zobacz, jaką drogę przeszła Kora.
Marta Kosakowska / 6 miesięcy temu

Kora Jackowska, a właściwie Sipowicz, bo po ślubie, który odbył się w 2013 roku, przyjęła nazwisko drugiego męża, kończy 67 lat. Przyszła gwiazda polskiej sceny muzycznej urodziła się 8 czerwca 1951 w Krakowie. Jako wokalistka zadebiutowała na początku lat 70-tych. Dziś dochodzi do zdrowia po chorobie nowotworowej w zaciszu domu w Roztoczu. Ponoć nie tęskni za dawnym życiem. Ale my tęsknimy za nią!

"Kiedy pomyślę, że ta choroba zmogła Anię Przybylską, to dostaję deszczy" - przypominamy wywiad Kory

Urodzinowa galeria Kory

Pod koniec lat 70-tych powstał kultowy dziś zespół Maanam. To właśnie Kora stała się jego solistką i niekwestionowaną liderką. Charyzmatyczna, utalentowana, piękna - szybko została ikoną polskiej muzyki rozrywkowej. Jej kariera rozwijała się w błyskawicznym tempie. Zespół istniał aż do 2008 roku. Wydał 11 płyt, z których udało się wylansować rekordową liczbę hitów. Nie sposób nie wspomnieć takich utworów jak „Kocham cię, kochanie moje” czy „Lucciola”.

Pogoń za „pięknem”, która nigdy się nie kończy... Te gwiazdy przesadziły z operacjami plastycznymi

Prywatnie życie Kory było nie mniej barwne niż to sceniczne. Tuż po maturze wyszła za mąż za muzyka Marka Jackowskiego. To był 1971 rok. Małżeństwo przetrwało do '84. Jego owocem był nie tylko zespół Maanam, ale również syn Mateusz. Kolejnym partnerem wokalistki został Kamil Sipowicz, któremu urodziła syna Szymona. Para pobrała się dopiero po 40 latach związku. W 2013 roku Kora zachorowała na nowotwór jajnika. Gwiazda radykalnie zmieniła tryb życia. Obecnie razem z mężem mieszka z dala od Warszawy. Cieszą się urokami Roztocza.

Na kolejnych stronach zdjęcia Kory z przeszłości. Zobacz metamorfozę, którą przeszła artystka przed lata swojej kariery.

Przeczytaj:
Żona, mama, sportowiec. Minęło 10 lat od śmierci Agaty Mróz
Ich miłość to gotowy scenariusz na film! Alżbetę Lenską w trudnych chwilach wspierał mąż Rafał Cieszyński

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)