POLECAMY

Kobieta, która rodzi penisy i leczy gejów

Mówią o niej striptizerka, iluzjonistka, prowokatorka. Ursula Martinez jest tym wszystkim, a nawet więcej…

Mówią o niej striptizerka, iluzjonistka, prowokatorka. Ursula Martinez jest tym wszystkim, a nawet więcej…

To teatralna i kabaretowa artystka, która ze swoją surrealistyczną, parodystyczną wizją świata zdołała się przedrzeć na arenę międzynarodową. I choć bryluje głównie na youtube oraz alternatywnych festiwalach, należy jej się chwila uwagi, jeśli nie głośne brawa.

Jej pięciominutowy klip Hanky-Panky, w którym artystka prezentuje „stary numer” ze znikającą chusteczką w ostatnich czasach był przesyłany wskroś świata jako łańcuszek mailowy. Ot, niby nic nowego, ale iluzjonistka jest goła i wyciąga znikniętą chusteczkę z… zobaczcie zresztą sami…à voir absolument, magnifique, j'adore
Załadowane przez: monsieurmorbak. - Obejrzyj więcej rozśmieszających wideo.

Ursula jest niezwykle kreatywna w swoich pokazach - podpalała już własne piersi, rodziła penisy, parodiowała flamenco, robiła wywiady, fotografowała się nago z własnymi rodzicami, opowiadała jak jej ojciec zwykł płacić za dawanie sobie klapsów na gołe cztery litery. Działa sama i w grupie, w teatrze, kabarecie, telewizji, robi fuchy na weselach, urodzinach i barnicwach. Jej krótka filmowa trylogia pt. „Fanny Peculiar”, zawiera etiudę „Vulvaldi”, w której dwa męskie palce pocierają wyeksponowany damski srom w rytm muzyki Vivaldiego, aby w momencie kulminacyjnym zniknąć… w pochwie.

Seksualne podteksty twórczości Martinez mają związek z jej seksualnością. Jako lesbijka próbuje dyskutować o realiach i stereotypach dając prowokacyjne przedstawienia na gej paradach i festiwalach homoseksualnych. Jej najbardziej znany pomysł to terapia dla gejów - przedstawienie wyłącznie dla osób homoseksualnych, w którym za pomocą elektryczności i heteroseksualnego kuszenia próbuje się nawrócić zbłądzonych na słuszne tory, zaś wszystko kończy się tryumfem homo-nieba.

Seks i nagość oczywiście sprzedają się świetnie, a osobowość Martinez wystarczy za marketing. Pozostaje jednak pytanie co z tego zostaje w ludziach i jak daleko jej sztuka jest skandalem na sprzedaż. Czy ktoś słyszy i widzi jej przesłanie, czy tylko tą nieszczęsną chusteczkę?

Fot. ursulamartinez.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
to było paskudne