Keira Knightley - Hollywood Film Awards fot. ONS.pl

Keira Knightley nosi peruki

Dotyczy jej włosów. Wyznanie go zajęło jej kilka lat.
Edyta Liebert / 20.08.2016 13:20
Keira Knightley - Hollywood Film Awards fot. ONS.pl

Czasem sądzimy, że kobiety, aktorki Hollywood, które widzimy na ekranie, to chodzące ideały, praca na planie to mariaż pasji i pracy za wielkie pieniądze, a sława to wisienka na torcie. Keira Knightley wyznała, jak to jest w jej przypadku.

Ostatnio dość modnym zjawiskiem (i jak najbardziej wskazanym!) jest próba zmiany optyki dotyczącej wizerunku kobiety w rzeczywistości. To, co widzimy w kolorowej prasie, reklamach czy filmach, to iluzja piękna. Dowód? Scarlett Johansson, Alicia Keys czy Renee Zellweger już "zakasały rękawy" i dementują plotki i łamią stereotypy dotyczące wyglądu kobiet.

S. Johansson: "Za makijażem i blichtrem kryje się zwykła dziewczyna"

W dzisiejszych czasach kobietom trudno przychodzi wyjście bez makijażu na ulicę lub zrobić sobie zdjęcie #nomakeup, by przyznać się do niedoskonałości, zmarszczek czy... być po prostu sobą. Uroda to kobiecy atrybut, a dla wielu to włosy są atrybutem płci pięknej. Keira Knightley, aktorka która uchodzi za jedną z najpiękniejszych i najbardziej obiecujących gwiazd świata filmu przyznała się, że jej włosy, piękne błyszczące fale, które podziwiałyśmy chociażby w "Grze tajemnic", to peruki. Knightley potrzebowała 5 lat, by to wyznać publicznie. 20 lat pracy na planie zrujnowało jej włosy - farbowała je, stylizowała pod każdą postać filmową, w którą się wcielała. Efekt?

Tak zniszczyłam swoje włosy, że zaczęły mi wypadać garściami. Od 5 lat korzystam z peruk, co jest najlepszą rzeczą dla moich włosów. Naturalnie mam bardzo kręcone włosy, a odkąd urodziłam dziecko zrobiły się 10 razy gęstsze. Teraz więc często robią mi się dredy.

- dodała aktorka w rozmowie z Instyle UK

Cena sławy? Ktoś powiedziałby, że to logiczne, a decyzja o byciu aktorką, która poświęca się dla roli - świadoma. Keira Knightley jest rozpoznawalna na całym świecie, jej wizerunek pojawia się kampaniach reklamowych, na plakatach i billboardach i jakkolwiek by to nie zabrzmiało, zarabia na swojej urodzie. Z pewnością dużo ją kosztowało przyznanie się do swojej "niedoskonałości".

 

"When I was about 5 I think,I desperately wanted to be a pirate and have that hat and everything." 😂😂 #keira#knightley#pirate#beauty#perfect#love#keiraknighley

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Keira Knightley Fanpage (@allthings_keira)

R. Zellweger: "Wartość kobiety zawsze zależała od tego, jak wygląda"