Kayah o chorobie Hashimoto: „Są skłonności do depresji, tyje się od patrzenia na szklankę wody”

Część z was na pewno wie, o czym mówi artystka...
Kayah o chorobie Hashimoto: „Są skłonności do depresji, tyje się od patrzenia na szklankę wody” fot. ONS.pl

Artystka cierpi od kilku lat cierpi na Hashimoto, chorobę autoimmunologiczną, która ściśle wiąże się z układem odpornościowym. Jej przyczyny wciąż nie są znane. Choruje na nią wiele osób, w tym dużo znanych gwiazd.

Karolina Szostak pochwaliła się radosną nowiną!

Kayah wyznała, że przez Hashimoto nie ma się chęci do życia i tyje się dosłownie od wszystkiego. Potrzebna jest więc ogromna samodyscyplina. Choroba przekłada się w zasadzie na każdą sferę życia.

Nie chce się uprawiać sportów, niczego się nie chce. Niestety tyje się także od patrzenia na szklankę wody. Tak zwalnia metabolizm. I dochodzi do dużych opuchnięć. Nauczyłam się to akceptować. Ale sport pomaga mi utrzymać sylwetkę w ryzach, jak i uwierzyć we własne siły.

Kayah dodała, że chorując na Hashimoto ma się skłonności do depresji. Pojawiają się również zaburzenia snu. Trzeba też bardzo pilnować diety.

Unikam glutenu, a to nie jest proste przy moim trybie życia. Jeżdżąc na koncerty, nocuję w hotelach, jadam w restauracjach. Często nie mam możliwości samodzielnie przygotować posiłku.

Mimo tych wszystkich przeciwności, artystka potrafi spojrzeć na problemy z innej perspektywy. Dbanie o dietę zaowocowało nawet w popisowe dania.

Moim popisowym daniem jest warzywna potrawka, jestem bardzo dumna, ponieważ Iwonka Zasuwa, moja chórzystka, która jest jednocześnie mistrzynią kuchni, prowadzi blog Smakoterapia i warsztaty kulinarne, poprosiła mnie o przepis. To największy komplement!

Hashimoto to plaga naszych czasów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)