Katarzyna Bujakiewicz fot. ONS

Katarzyna Bujakiewicz pokazała, jak córka bawi się z amstaffem

Aktorka została skrytykowana przez internautów. Odpowiedziała!
Marta Kosakowska / 13.04.2018 10:37
Katarzyna Bujakiewicz fot. ONS

Burza na instagramowym koncie Katarzyny Bujakiewicz! Aktorka zamieściła w sieci filmik sprzed około 7 lat, na którym widać, jak jej wówczas kilkumiesięczna córka Ola bawi się z psem rasy amstaff. Gwiazda chciała w ten sposób zachęcić do wpłacenia 1% z podatku na rzecz fundacji Fundację AST, która zajmuje się opieką nad niechcianymi zwierzętami. Organizacja stara się również obalać mity na temat tzw. "groźnych" ras psów, do których zaliczane są właśnie amstaffy.

Katarzyna Bujakiewicz w ogniu krytyki

Na nagraniu, które aktorka opublikowała na Instagramie widać, jak jej córka Ola spędza czas z psem: ciągnie go za obrożę, głaszcze, próbuje wstać, podpierając się o niego. Pies spokojnie siedzi, niemal nie reaguje. W pewnym momencie liże dziewczynkę po głowie. 

A to Oxa i Ola. Amstaff i moja córka

-  podpisała filmik Katarzyna Bujakiewicz.

Aktorka chciała pokazać swoim fanom, że opinie o tym, jakoby amstaffy były groźne czy niebezpieczne - nie są prawdziwe. Na wideo wyraźnie widać, że pies nie przejawia najmniejszych objawów agresji wobec dziecka. Jednak mimo tego, pod postem pojawiły się liczne komentarze osób, które poczuły się zaniepokojone. Nie zabrakło słów krytyki. Wiele osób napisało, że zwierzęciu nigdy nie należy w pełni ufać.

Ryzykowne, tym bardziej, że dziecko może np. zrobić coś, czego pies się nie spodziewa i mimo całego spokoju, zareaguje instynktownie, odruchowo, bez złej woli. Różnica wysyłanych sygnałów i komunikacji. Rozumiem też zaufanie do psa, ale moim zdaniem dziecko za małe na takie interakcje.

Przecież ten pies wysyła sygnały uspokajające i wcale mu się nie podoba zaistniała sytuacja! To wcale nie jest słodkie

Kocham psy, sama mam suczkę owczarka niemieckiego i pieska kundelka, które są i zawsze będą członkami rodziny. Mimo wszystko, zawsze trzeba pamiętać, że to jest zwierzę i nigdy nie można być 100% pewnym. Pani Kasiu, lepiej uważać. Co nie zmienia faktu, że film jest słodki 

- czytamy we wpisach pod nagraniem.

Olga Frycz jest w ciąży! Aktorka jednak podzieliła się tą nowiną nie do końca wprost…

Katarzyna Bujakiewicz nie pozostała obojętna na komentarze internautów. Aktorka zaznaczyła, że jej pies przeszedł wszystkie niezbędne szkolenia, a nawet zdał egzamin państwowy. Gwiazda przekonywała krytykantów, że ufa swojemu psu, a on - kiedy nie miał ochoty na zabawę z małą Olą, po prostu odchodził.

Wszystko to wiemy i rozumiemy, dlatego pies przeszedł roczne szkolenie przed pojawieniem się dziecka .Zdał państwowy egzamin na najwyższej ocenie! Psa się wychowuje tak, jak dzieci

- opowiedziała na krytykę.

A co Wy o tym sądzicie? Pozwoliłybyście swojemu dziecku na zabawę z psem tej rasy?

Przeczytaj:
Dziecko przyszło na świat… 4 lata po śmierci swoich rodziców. Jak to możliwe?
Pomysły na zabawę z dzieckiem dla zabieganych rodziców