Luciano Pavarottiego miał skłonności do romansów i zdrad. Jego życie zakończyła poważna choroba

Jego głos poruszał miliony. W życiu prywatnym Pavarottiemu nie szczęściło się tak, jak na scenie
/ 12.11.2020 10:16

Luciano Pavarotti był bez wątpienia jednym z najsłynniejszych i najwybitniejszych śpiewaków operowych na świecie. Jego odejście w 2007 roku opłakiwały miliony fanów. Mimo ogromnego talentu i sławy gwiazdor nie miał szczęścia do kobiet. 

Historia Luciano Pavarottiego

Śpiewak urodził się w 1935 roku w Modenie we Włoszech. Miłością do śpiewu zaraził go jego ojciec, który dorabiał jako chórzysta w miejscowej operze. Pavarotti debiutował na scenie Reggio Emilia, występując w operze Pucciniego. 

Prawdziwą sławę przyniosła mu jednak wyjątkowa partia w „Córce pułku”, gdzie Pavarotti z lekkością pokonywał nawet najwyższe nuty. Koncertował w dziesiątkach krajów, a widzowie zawsze oklaskiwali go na stojąco. 

Życie prywatne Luciano Pavarottiego

Muzyk przez wiele lat był mężem Aduy Veroni, z którą miał trzy córki: Lorenzę, Cristianę i Giulianę. Kobieta długo wybaczała mu liczne romanse i zdrady, aż do momentu, kiedy w 2000 roku para postanowiła się rozwieść. 

Nie była to jednak decyzja obopólna. Pavarotti zostawił rodzinę dla swojej młodszej o 35 lat sekretarki Nicoletty Mantovani, którą poślubił w 2003 roku, wywołując tym niemały skandal. 

Śpiewak zakończył karierę w 2004 roku, kiedy dowiedział się, że choruje na raka trzustki. Chociaż w 2006 roku przeszedł operację usunięcia guza i rokowania wydawały się dobre, Pavarotti zmarł w swojej rodzinnej Modenie 6 września 2007 roku. 

Zobacz więcej newsów z życia gwiazd: 
Gwiazda „365 dni” Anna-Maria Sieklucka o Strajku Kobiet. Popiera walkę z prawem aborcyjnym?
Doda ostro o wpisie Małgorzaty Rozenek. „Ja bym nigdy nie nazwała prezydenta...” 
Olga Kalicka żegna przyjaciela, który zmarł przez koronawirusa. „To nie są żarty”