Iwona Cichosz fot. @Iwona Cichosz screen instagram

Iwona Cichosz: "Bariery są tylko w mojej głowie"

Żyłoby się jej lepiej, gdyby nie uprzedzenia i dyskryminacja. "Zgodziłabym się nawet na okładkę Playboya!".
Edyta Liebert / 14.03.2017 11:51
Iwona Cichosz fot. @Iwona Cichosz screen instagram

Iwona Cichosz stała się największą gwiazdą wiosennej edycji "Tańca z gwiazdami". Jej występy przyciągają widownię przed telewizory do tego stopnia, że stacja Polsat postanowiła emitować odcinki show z napisami dla głuchoniemych. Dla "Party" udzieliła wywiadu o tym, że nie czuje się wyjątkowa, lepsza czy gorsza. Robi swoje.

Niesłysząca Iwona Cichosz - to jej kibicuje cała Polska

Iwona ma 26 lat, na co dzień pracuje jako tłumacz języka migowego. Jest Miss Świata Głuchych 2016 i półfinalistką konkursu "Człowiek bez barier".

- Dla mnie większym ograniczeniem niż brak słuchu jest bezczynne siedzenie w domu i narzekanie. Żyję tu i teraz. Bariery są tylko w naszej głowie. Nie uważam, że jestem wyjątkową osobą. Po prostu robię to, co chcę! Jeśli napotykam przeszkody, szukam sposobu ich obejścia. - mówi Iwona.

Karolina Szostak opowiedziała o trudach diety, dzięki której schudła 20 kilo

Miała "tylko tańczyć"z partnerem, Stefano Terrazzino. Okazało się, ze jej siła oddziaływania ma potężny zasięg. 26-latka stała się symbolem przezwyciężania największych i najpotężniejszych barier, a także przykładem dla całego środowiska osób niesłyszących w Polsce. Chce więcej, wyżej, dalej - jest otwarta na przygody!

- Zgodziłabym się nawet na okładkę "Playboya". Głuchej playmate na pewno jeszcze nie mieli! - żartuje.

 

Dziękujemy Wam pięknie za wczorajsze wsparcie! To dzięki Wam możemy zatańczyć na kolejnym odcinku! ❤ Wczorajsza rumba była dla mnie czymś więcej niż tylko taniec. Nie umiem nawet wyrazić tego słowami. Przez moment zapomniałam o wszystkim. Była tylko rumba i my. To było niesamowite przeżycie emocjonalne i do tej pory jeszcze nie doszłam do siebie... Cieszę się bardzo, że mogliśmy ten taniec Wam pokazać. Tobie @stefanoterrazzino dziękuję za tę magię w tańcu! A teraz z niecierpliwością wyczekuję kolejnych treningów! 😍 #emotional #iwofano7 #iwonaistefano #dancingwiththestars #tanieczgwiazdami #polsatofficial #rumba #latinonight #latindance #dance #passionfordance #passion #sexual #love #rochstartv #deafcandance #reddress #stefanoterrazzino #missdeafinternational2016

Post udostępniony przez Iwona Cichosz (@iwona_cichosz)

Iwona Cichosz: "Bariery są tylko w mojej głowie"

Niestety mimo że ona nie widzi przeszkód, by coś robić, działać i się rozwijać, widzą je inni. Z dyskryminacją spotyka się na każdym kroku - nawet tą półświadomą, spowodowaną obawą przed np. zatrudnieniem niepełnosprawnej osoby. Pracodawcy często odrzucali jej kandydaturę dlatego, że jest głucha. Raz, gdy w charakterze poszła z niesłyszącą babcią do lekarza, ten wyprosił ją z gabinetu. Umie budować zdania, choć do dziś ma takie dni, ze czuje, że nie może mówić.

To dotyk i gesty wyrażają często więcej, niż słowa.


Chrissy Teigen zyskała szacunek dzięki temu, że zdobyła się na szczerość mówiąc o depresji poporodowej