Hugh Jackman fot. Screen Instagram

Hugh Jackman walczy z rakiem po raz szósty

Kolejny raz poddał się operacji usunięcia komórek rakowych. Uda mu się pokonać chorobę?
Edyta Liebert / 17.02.2017 09:51
Hugh Jackman fot. Screen Instagram

Aktor znany przede wszystkim z roli Wolverine'a w filmach z serii "X-Men", czy "Les Miserables: Nędznicy", jak sam przyznał, pierwsze objawy raka zbagatelizował. Od 4 lat walczy z nawrotami nowotworu. Lekarze usunęli mu z nosa (po raz kolejny) komórki rakowe.

Te kobiety udowodniły, ze piękno to NIE skóra i kości

Hugh Jackman wyznał, że początkowo był przekonany, że zmiany na skórze to pozostałości po scenach walki z jego ostatniego filmu akcji. Bagatelizował je. Dziś ma już zupełnie inne podejście do wszelkich zmian, jakie zaobserwuje w sowim organizmie. Co 3 miesiące regularnie odbywa kontrole.

To zawsze jest niewyobrażalny szok, kiedy słyszysz z ust lekarza słowo "rak". Kiedy byłem młodszy, nigdy nie używałem kremów ochronnych, podczas opalania, więc byłem bardziej narażony na raka skóry niż inni.

Hugh Jackman walczy z rakiem od 2013 roku

To był listopad 2013 roku, kiedy Hugh Jackman dowiedział się, że wykryto u niego raka skóry. Uwagę na krew, która nieoczekiwanie pojawiła się na jego nosie zwróciła mu charakteryzatorka. Nowotwór skóry zaatakował nos i ramię Hugh Jackmana. Aktor przeszedł 4 zabiegi.To najczęstszy nowotwór złośliwy wśród ludzi białej rasy. Lekarze zastosowali innowacyjne i bardzo wyczerpujące leczenie, jednak choroba powróciła po półtora roku. Rokowania jednak były na tyle dobre, że nie robiono zbyt dużego zamieszania. Uwielbiany przez miliony widzów na całym świecie aktor podjął się wyzwania i postanowił, że będzie wykorzystywać swoją popularność po to, aby przestrzegać przed nowotworem i zachęcać do badań, stosowania kremów chroniących przed promieniami UV.

Gwiazdy kina bez retuszu, bez makijażu, bez upiększeń. Zobacz!

Kolejna komórka rakowa. Dzięki regularnym badaniom i świetnym lekarzom, wszystko jest w porządku. Wygląda to gorzej z plastrem niż bez! Używajcie kremów do ochrony przed słońcem! - napisał Hugh Jackman.

Hugh Jackman ma raka

Nowotwór wykryto, kiedy aktor był w trakcie kręcenia filmu "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie". Choć poprzednie walki z nowotworem Jackman wygrał, już do końca życia nie może zapomnieć o regularnych badaniach i namawia do nich swoich fanów. Apeluje, by pamiętać o ochronie skóry przed słońcem. Teraz aktor jest pod stałą opieką lekarzy i chętnie opowiada o swojej chorobie. Namawia innych, aby uważnie obserwowali swoją skórę i reagowali na każdą zmianę, którą zauważą na swoim ciele.

Badaj swoje piersi. Sama! Oto prosty trik