Heather Locklear

Hollywood widziało już niejedną zdradę, niejeden rozwód, niejedną awanturę. Ale to, co przydarzyło się Heather Locklear wstrząsnęło światem gwiazd.
/ 26.06.2006 15:21
Było ciepłe wiosenne popołudnie. Heather Locklear bawiła się z córką w przydomowym ogrodzie. Nagle zadzwonił telefon. Jej najlepsza przyjaciółka aktorka Denise Richards pytała, czy mogłyby się zobaczyć. Heather nie chciała jechać do miasta. Wolała spotkać się z nią u siebie w domu.

Od lutego, kiedy w sądzie w Los Angeles złożyła dokumenty rozwodowe, niechętnie opuszczała swoją ogrodzoną wysokim murem posiadłość. Nie chciała natknąć się na śledzących ją paparazzich. Nie mogła też znieść zaciekawionych spojrzeń znajomych, bo wszyscy chcieli wiedzieć, dlaczego jej pozornie bardzo szczęśliwe małżeństwo z gitarzystą Bon Jovie, Richiem Samborą po 11 latach rozpadło się tak nagle.

Teraz, czekając na Denise, miała nadzieję na szczerą rozmowę. Przyjaciółka nie przyszła jednak sama. Przyprowadziła ze sobą... męża Heather. „Postanowiliśmy, że powinnaś się tego dowiedzieć od nas. Ja i Richie jesteśmy parą. Oboje uważamy, że możemy dać sobie wiele szczęścia. Mam nadzieję, że to zrozumiesz”, oznajmiła Denise. Heather dostała szału. Wyrzuciła ich z domu, krzycząc, że nigdy im tego nie wybaczy. Nie mogła uwierzyć w to, co usłyszała.

Na dobre i złe
Heather poznała młodszą o 10 lat Denise Richards w 2001 roku na planie popularnego w USA serialu telewizyjnego „Spin City”. Obie od razu przypadły sobie do gustu. Denise imponowało doświadczenie zawodowe Heather, która sławę zdobyła, występując w „Dynastii” i popularnym w USA serialu „Melrose Place”. Podziw budziło też udane życie rodzinne nowej przyjaciółki. Właśnie mijało sześć lat małżeństwa Heather i Richiego. Ich córeczka Ava miała cztery lata i trudno było w Hollywood o szczęśliwszą rodzinę. A Denise była sama i każdego dnia marzyła, żeby się w końcu zakochać.
W nowym serialu obok Heather i Denise grał także Charlie Sheen. Przystojny aktor szybko zwrócił uwagę na młodziutką Richards. A ona nie kazała się długo prosić o pierwszą randkę. Wkrótce zostali małżeństwem. Denise namówiła męża, aby zamieszkali w Westlake Village, najbardziej prestiżowej dzielnicy Los Angeles, zaraz obok posiadłości Heather. Teraz miała koło siebie i ukochanego mężczyznę, i najlepszą przyjaciółkę. Niebawem okazało się jednak, że Sheen nie potrafił zerwać z narkotykami i alkoholem. Zdarzało się, że groził żonie i podnosił na nią rękę. Kiedy Denise w marcu 2004 roku urodziła córkę Sam, wydawało się, że wszystko się jakoś ułoży. Charlie na znak tego, że zrywa z hulaszczym trybem życia, usunął ze swego ciała wszystkie tatuaże. Wielokrotnie publicznie wyznawał, że nie widzi świata poza żoną i córką. Idylla nie trwała jednak długo.
Któregoś dnia Sheen wrócił do domu nad ranem. Był pijany. Chwalił się, że właśnie wraca z agencji towarzyskiej. Kiedy Denise zaczęła mu robić wyrzuty, zaatakował. Aktorka zeznała później na policji, że groził jej śmiercią. Sheen przepraszał i zasypywał ją prezentami. Ale Denise stwierdziła, że ma dość.
W Hollywood wybuchła sensacja. Była w szóstym miesiącu ciąży, gdy w sądzie w Los Angeles składała pozew o rozwód. Najgorsze było jednak to, że Sheen nie chciał się pogodzić z jej decyzją. Codziennie przychodził odwiedzać córkę. Kiedy Denise pojechała do szpitala, aby urodzić drugie dziecko, Sheen już tam na nią czekał. Trzymał ją za rękę podczas porodu i wspierał, jak mógł. Po narodzinach drugiej córeczki Denise postanowiła dać mężowi ostatnią szansę. Wyjechała z nim na wakacje na Karaiby. Romantyczna podróż miała pomóc im odbudować małżeństwo. Wrócili jednak jeszcze bardziej skłóceni.
Denise przez cały okres swego burzliwego małżeństwa wiedziała, że jest przy niej ktoś, komu może się wypłakać. To Heather pocieszała ją po każdej awanturze z Sheenem i tylko ona potrafiła zrozumieć, co naprawdę czuje jej młodsza przyjaciółka. Wcześniej sama związana była z awanturnikiem i narkomanem, Tommym Lee Jonesem, późniejszym mężem Pameli Anderson. Dlatego namawiała Denise, aby nie marnowała czasu w nieudanym małżeństwie. Aby ją rozweselić, zorganizowała jej 34. urodziny. Do luksusowego hollywoodzkiego klubu Ivy zaprosiła wszystkich przyjaciół Denise i dbała o to, aby zabawa nie skończyła się przed świtem. Obie były teraz sobie bliższe niż rodzina.

Rozwód za rozwód
Niebawem jednak okazało się, że także Heather potrzebne jest wsparcie przyjaciółki. Po 11 latach w jej małżeństwie nie działo się najlepiej. Czuła, że z mężem oddalają się od siebie. Sambora ciągle przebywał w trasach koncertowych, a ona była zła, że nie poświęca jej tak dużo czasu, jak kiedyś. Zaczęła podejrzewać, że mąż ją zdradza.
Pod koniec stycznia Heather w komputerze męża znalazła fotografie roznegliżowanej kobiety. Uznała je za ostateczny dowód, że jej podejrzenia są słuszne. Nie chciała słuchać zapewnień przyjaciół Richiego, że to ona jest dla niego najważniejsza. Była wściekła, gdy znajomi ją namawiali, aby dla dobra dziecka została z mężem. Wśród jej przyjaciół znalazła się tylko jedna osoba, która twierdziła, że po czymś takim można się już tylko rozwieść. Tą osobą była Denise Richards.
Heather poszła za radą przyjaciółki. Na początku lutego złożyła w sądzie pozew o rozwód. Tego samego dnia Richie grał koncert w Waszyngtonie. Zaraz po występie udzielał wywiadu w radiu ABC News. Na pytanie dziennikarza, czy załamany jest decyzją żony o rozwodzie, roześmiał się i powiedział, że na szczęście o niczym takim nie było jeszcze mowy. Zamiast o problemach Richie wolał opowiadać w radiu, jakie niespodzianki przygotował żonie i córce z okazji zbliżającego się dnia świętego Walentego. Potem przyznał, że jeszcze wtedy nic nie wiedział o postanowieniu Heather.

Ten typ kobiety
Znajomi Heather twierdzą, że Denise od początku zazdrościła przyjaciółce rodzinnego szczęścia. Dlatego właśnie tak gorąco namawiała ją do rozwodu. Nikt jednak nie wie, od jak dawna Denise spotyka się z mężem Heather. Denise, wypytywana przez dziennikarzy o to, jak mogła zabrać męża najlepszej przyjaciółce, zaczęła tłumaczyć, że uczucie pomiędzy nią i Richiem wybuchło dopiero po tym, jak Heather podjęła decyzję o rozwodzie. W Hollywood nikt jednak nie wierzy w jej zapewnienia.
Denise nie wydaje się szczególnie zasmucona oszczerstwami pod swoim adresem. Już następnego dnia po tym, jak obwieściła Heather, że kocha jej męża, pojawiła się z Richiem w Le Cafe, swojej ulubionej kawiarence w Los Angeles. Ostentacyjnie tulili się do siebie i całowali. Jakby tego było mało, kilka dni przed tym spotkaniem Denise udzieliła wywiadu „US Weekly”. Po raz pierwszy od czasu złożenia pozwu o rozwód stwierdziła, że jest już gotowa na nową miłość. „Myślę, że dojrzałam już do tego, aby znowu zaufać mężczyźnie. Mam też nadzieję, że jeszcze wyjdę za mąż”. Czy mówiąc to aktorka myślała o mężu Heather? Wszystko wskazuje na to, że tak.
Locklear jeszcze miesiąc temu zapowiadała, że chce, aby jej rozwód przebiegł w atmosferze pokojowej. Po wyznaniach swojej byłej przyjaciółki może jednak zmienić zdanie. „Heather ciągle jeszcze jest w szoku. Nie może w to uwierzyć, że Denise okazała się takim typem kobiety”, mówią znajomi aktorki. Ona sama wciąż nie wychodzi z domu. Nie przyjmuje też gości. Najtrudniej jest jej pogodzić się z tym, że o swoim złamanym sercu nie może już opowiedzieć przyjaciółce z domu obok. Nagle okazało się, że tuż za płotem mieszka jej największy wróg.

Iza Bartosz/ Viva!