Młynarska, Wellman, Dyks, Rubik inne gwiazdy wzięły udział w #marszgodności fot. Screen Facebook

Gwiazdy wspierają Marsz Godności

"No women, no kraj!" - skandowały.
Edyta Liebert / 20.06.2016 10:59
Młynarska, Wellman, Dyks, Rubik inne gwiazdy wzięły udział w #marszgodności fot. Screen Facebook

18 czerwca ulicami Warszawy - z placu Zbawiciela, przez plac Konstytucji, ulicą Marszałkowską, aż do wejścia do Ogrodu Saskiego - przeszedł Marsz Godności Kobiet, #marszgodności. Wszyscy jesteśmy zdania, że to historyczny i przełomowy moment dla polskich obywatelek, które ponownie muszą walczyć o swoją wolność i nowy wymiary emancypacji.

Feministki (i nie tylko!) protestowały przeciwko rządowi, który dąży do zmian dotyczących swobodnego dostępu do praktyk dzieciobójczych. Władza została skrytykowana za chęć całkowitego zakazu aborcji.

Chcemy mieć dostęp do najnowszych zdobyczy medycyny - in vitro jest dla nas. A przede wszystkim żądamy zaprzestania wszelkich prób zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Dla rządzących mamy następującą wiadomość: przestańcie próbować zaostrzać ustawę antyaborcyjną. Jeśli tego nie zrobicie, przekonacie się, co to jest gniew kobiet i babska solidarność.

-  skandowała jedna z organizatorek zgromadzenia, Irina Ovcinicov.

 

With all my heart I support this initiative ! #marszgodności 👸🏽 #protestkobiet

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ⚡️Brodka Official ⚡️ (@missbrodka)

#marszgodności przeszedł ulicami Warszawy

W wydarzeniu najsilniej uczestniczyły kobiety, jednak nie zabrakło mężczyzn, podpisujących się pod postulatami wolnościowymi pań. Wśród pokaźnego grona gwiazd, które propagują i inicjują ideę walki o godność kobiet, znalazły się dziennikarki, gwiazdy, modelki, celebrytki - Dorota Wellman, Marta Dyks-Starosz, Paulina Młynarska, Anja Rubik, Agata Kulesza, Krystyna Janda, Monika Brodka... a także pokaźne gremium męskie w reprezentacji Szymona Majewskiego, Piotra Kędzierskiego, Andrzeja Piasecznego czy Andrzeja Chyry, Tak wyraźny głos nie może pozostać niezauważonym.

Przynieście róże, narysujcie symbol Venus na ręce w geście solidarności i chodźcie z nami! - tak zachęcali do wzięcia udziału organizatorzy Marszu Godności. Swojego poparcia udzieliły też takie organizacje, jak Centrum Praw Kobiet, Ratujmy Kobiety, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Kongres Kobiet, Amnesty International Polska, Dziewuchy Dziewuchom, fundacja Feminoteka i wiele innych.

Zobacz także:

Dorota Wellman o byciu... kurą domową Tomasz Kammel o swoim homoseksualizmie