Gwiazdy, które przesadziły z botoksem i wypełniaczami

Botoks, wypełniacze i inne zabiegi medycyny estetycznej mogą stać się niebezpieczną pułapką w pościgu za wieczną młodością. Te gwiazdy nie zachowały umiaru...
Marta Kosakowska / 07.08.2019 14:28

Medycyna estetyczna to jednocześnie błogosławieństwo i przekleństwo naszych czasów. Pozwala niwelować oznaki starzenia i dłużej zachować młody wygląd. Jednak łatwo z nią przesadzić... Efekt? Nienaturalne, ponaciągane, napuchnięte twarze bez mimiki. Niestety tak dziś wygląda wiele gwiazd, które dawniej uchodziły piękności i przystojniaków.

Gwiazdy, które nadużywają medycyny estetycznej

Botoks, wypełniacze i inne zdobycze medycyny estetycznej to nic złego. Dzięki nim możemy dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Zabiegi stosowane z umiarem i przeprowadzane przez fachowców mogą przynieść bardzo dobre efekty.

Problem pojawia się, kiedy pojawia się element uzależnienia od dobrego wyglądu. Czoło nigdy nie wydaje się wystarczająco gładkie, kurze łapki wciąż zdradzają wiek, a usta - nie są dostatecznie pełne. Szczególnie narażone są osoby publiczne - aktorzy, dziennikarze, piosenkarze - których twarze nieustannie są fotografowane i filmowane. Czasem pogoń za młodością nie kończy się dobrze...

Tori Spelling skradła serca widzów, wcielają się w rolę Donny Martin w popularnym w latach 90. serialu „Beverly Hills 90210”. Wraz z wielką sławą przyszła pokusa poprawiania wyglądu. Twarz aktorki zaczęła się zmieniać nie do poznania.

Specjaliści od medycyny estetycznej często wskazują Nicole Kidman jako przykład osoby, która w pewnym momencie swojej kariery nadużywała botoksu. Lata mijały, a twarz gwiazdy stawała się coraz... gładsza. Aktorka chyba sama dostrzegła problem, ponieważ od jakiegoś czasu jej twarz zdaje się wyglądać bardziej naturalnie niż w przeszłości.
Nicole Kidman, botoks, przed i po

fot. ONS.pl/ Nicole Kidman

Medycyna estetyczna nie posłużyła również wielu innym gwiazdom Hollywood. Nadmiar botoksu zarzuca się m.in. Meg Ryan, Donatelli Versace i Melanie Griffith.

Moda na poprawianie urody nie ominęła również panów. Przykładem może być chociażby bożyszcze kobiet z hitowego serialu „Słoneczny patrol”, David Hasselhoff. Kto jeszcze? Obejrzyj materiał wideo!

Przeczytaj:
Fakty i mity o botoksie
Botoks – jak uniknąć niepożądanych efektów zabiegu?