Gwiazda „365 dni” Anna-Maria Sieklucka o Strajku Kobiet. Popiera walkę z prawem aborcyjnym?

Czy gwiazda filmu Blanki Lipińskiej była na protestach i czy popiera strajkujących? Zdradziła, co myśli o zaostrzeniu przepisów aborcyjnych.
/ 04.11.2020 19:48

Anna-Maria Sieklucka zyskała ogromny rozgłos, kiedy zagrała rolę Laury w kasowym hicie Blanki Lipińskiej „365 dni”. Młoda aktorka od tego czasu coraz częściej pojawia się na oficjalnych imprezach i dzieli się swoimi opiniami z fanami. Tym razem zdradziła, co myśli o Strajku Kobiet. 

Anna-Maria Sieklucka o Strajku Kobiet

Aktorka przyznała się, że od lat pozostaje osobą apolityczną i nie zamierza zabierać głosu w sprawach związanych z rządem czy właśnie polityką. Mimo to popiera protestujące kobiety i nie zgadza się z decyzją TK. 

Ja mogę coś myśleć, ale nigdy nie wypowiem tego głośno. Mam jednak swoje zdanie i nie godzę się z tym, co teraz się dzieje w Polsce. Absolutnie każda kobieta powinna mieć wybór - powiedziała Sieklucka

Gwiazda jest jednak zdania, że manifestacje, które niestety przybierają czasami agresywny obrót, nie są dobrym rozwiązaniem w walce o prawa kobiet. 

Uważam, że każdy konflikt należy rozwiązywać bardzo dojrzałym i bardzo mądrym dialogiem, który ma za sobą mocne argumenty. Chciałabym, żeby ludzie podchodzili do siebie z szacunkiem. Bardzo mi tego szacunku brakuje ostatnimi czasy - podsumowała

Zobacz więcej o protestach Polek: 
Policjanci solidaryzują się z protestującymi kobietami. „My też mamy żony, córki, matki”
Chylińska popiera strajk kobiet. Sama ma niepełnosprawne dzieci, ale nie chce odbierać innym wyboru
Szpitale już odmawiają wykonywania zabiegu aborcji embrio-patologicznych. „Działania absolutnie bezprawne” 
Protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego weszły do kościołów. „Katoliczki też potrzebują aborcji”