księżna Kate fot. ONS

Gdzie urodzi księżna Kate? Miejsce i szczegóły porodu księżnej

Szampan, masaż, wyrafinowane menu - księżna Kate może liczyć na poród w wersji de lux. Media dotarły do kobiety, która zdradziła, jak wyglądał jej poród w prestiżowej klinice Lindo.
Marta Kosakowska / 04.07.2018 15:14
księżna Kate fot. ONS

Od przyjścia na świat trzeciego royal baby dzielą nas zaledwie tygodnie, a może nawet dni. Nie znamy dokładnego terminu porodu księżnej Kate. Wiadomo jedynie, że trzecie dziecko Kate i Williama urodzi się w kwietniu. Ten miesiąc wskazano w oficjalnym komunikacie Pałacu Kensington.

Oznacza to, że brytyjska rodzina królewska może powiększyć się lada dzień. Narodziny kolejnego dziecka sympatycznej pary książęcej z Cambrigde to obecnie temat numer jeden w mediach w Wielkiej Brytanii. Publikacje dotyczą głównie płci i imienia dziecka. Pisano, że gdyby przyszła na świat dziewczynka dostanie imię Alicja lub Maria, synowi zaś media „przypisują” imię Filip albo Albert. 

Tymczasem tata, książę William ostatnio, w dość dużym gronie, powiedział: „Będę nalegał, żeby nazywało się Jack”. Po chwili, gdy zorientował się, co właśnie zdradził, dodał „Albo Jackie”. 

Wszystko wydarzyło się po meczu piłkarskim ulubionej drużyny księcia - Aston Villa. Po strzelonym golu przez - oczywiście - Jacka Grealisha, uradowany książę powiedział troszkę za dużo... 

Gdzie księżna Kate urodzi trzecie dziecko?

Zarówno książę George, jak i księżniczka Charlotte urodzili w prestiżowej klinice Lindo, będącej częścią szpitala św. Marii w londyńskiej dzielnicy Paddington. Podobnie ma być w przypadku trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama. Poród mają odebrać wybitni specjaliści doktor Alan Farthing i doktor Guy Thorpe-Beeston.

Brytyjski magazyn "Hello" dotarł do kobiety, która siedem miesięcy temu urodziła córkę w słynnej placówce. 38-letnia Katherine Filkins przez przypadek trafiła na ten sam oddział, na którym przychodzą na świat dzieci Kate i Williama. Kobieta miała rezerwację na standardowy pokój. Jednak w czasie, kiedy odbywał się jej poród, nie było już wolnych miejsc. Rodzącą skierowano do luksusowego apartamentu, w którym mogła się poczuć jak księżna Kate. 

Księżna Kate na kilka tygodni przed porodem sama dźwiga zakupy! Te zdjęcia to autentyk?

Katherine Filkins zdradziła, że mogła liczyć na prawdziwie królewskie traktowanie. Tuż po urodzeniu dziecka, poczęstowano ją smacznym podwieczorkiem i herbatą, zaproponowano masaż, a nawet... zaoferowano kieliszek wina lub szampana! Równie godnie potraktowano również męża kobiety. Świeżo upieczony ojciec mógł wybrać sobie posiłek, który przygotowali dla niego kucharze placówki.

Koszty porodu księżnej Kate

Poród w luksusowych warunkach to spory wydatek. Jak podają brytyjskie media, za fachową opiekę ekspertów oraz dyskretną obsługę, którą oferuje klinika Lindo, trzeba zapłacić co najmniej 6 tysięcy funtów, czyli niemal 30 tysięcy złotych. Koszty mogą być jeszcze wyższe, jeśli rodząca będzie wymagała cesarskiego cięcia, pobyt w szpitalu wydłuży się lub będą potrzebne dodatkowe zabiegi medyczne. Każda kolejna dobra na luksusowym oddziale to wydatek rzędu ponad 2 tysięcy funtów (9,5 tysiąca złotych).

Książę George urodził się 22 lipca 2013 roku. Księżniczka Charlotte przyszła na świat 2 maja 2015 roku. Czekamy, aby uzupełnić tę listę o kolejna szczęśliwą datę!

Przeczytaj:
Jak wytrzymać cały dzień w butach na obcasie? Księżna Kate zdradziła swój sekret
„Jesteś piękna!”, „Jesteś idealna”, skandowali polscy fani. Co księżna Kate odpowiedziała na komplementy? Jej reakcja nas urzekła