Dominika Gwit o dążeniu kobiet do doskonałości fot. ONS

Dominika Gwit o kobiecej obsesji na temat dobrego wyglądu. Co powiedziała?

Odważna wypowiedź Dominiki Gwit, która wielu kobietom może otworzyć oczy. Aktorka skrytykowała nieustanną pogoń za ideałami urody.
/ 09.01.2019 11:19
Dominika Gwit o dążeniu kobiet do doskonałości fot. ONS

Dominika Gwit powoli wyrasta na ambasadorkę zdrowego podejścia kobiet do wyglądu. Aktorka udzieliła wypowiedzi, którą każda kobieta powinna sobie wziąć do serca. Czy obsesja na temat dążenia do idealnego wyglądu ma sens?

Dominika Gwit o nieosiągalnych kanonach urody

Dominika Gwit zastała zaproszona do programu „Dzień dobry TVN”, gdzie zabrała głos w temacie kobiecej krytyki. W czasie rozmowy dywagowano o tym, czy największymi krytykami kobiet są inne kobiety.

Aktorka ma na swoim koncie jedną z największych metamorfoz w historii polskiego show-biznesu. Kilka lat temu udało jej się schudnąć 50 kilogramów. Niestety efektu odchudzania nie udało się utrzymać. Dawna waga wróciła, a Dominika Gwit niemal codziennie mierzy się z internetowym hejtem. Autorkami negatywnych wpisów w dużej mierze są inne kobiety.

Na szczęście nabrała dystansu zarówno do własnego wyglądu, jak i do obowiązujących w mediach kanonów urody. Jej zdaniem, kobiety powinny wreszcie przejrzeć na oczy i wyzwolić się z powinności naśladowania tzw. ideałów.

- My żyjemy w bardzo trudnym świecie, który dąży do ideałów. Ideałów nie ma. Wielu kobietom wydaje się, że są. Chcą być takie, jak widzą na okładkach gazet inne kobiety. Chcą wyglądać tak, jak wyglądają przepiękne modelki na Instagramie. Chcą się tak samo ubierać, chcą wyglądać tak samo. Dążą do czegoś, czego nigdy nie osiągną, bo nie są tymi osobami, to po pierwsze
- powiedziała w DDTVN.

 

❤❤❤

Post udostępniony przez Dominika Gwit - Dunaszewska (@dominikagwit)

Dominika Gwit podkreśliła, że na wygląd modelek i gwiazd pracuje sztab ludzi. Ich perfekcyjny wygląd jest zasługą wielu elementów: makijażu, oświetlenia, obróbki graficznej etc.

- Po drugie, żeby ktoś mógł wystąpić na okładce czasopisma, spędza długie godziny z makijażystką, fryzjerką i z Photoshopem często też. Wraca do domu i już tak nie wygląda. Ubiera się w dres, zmywa makijaż i jest normalną kobietą. Wiele kobiet tego nie wie, nie chce dopuszczać do siebie tych informacji i chce oglądać piękny świat.

Aktorka zaapelowała do kobiet, by przestały ślepo podążać za ideałami, których nigdy nie osiągną. Zachęca, by zaakceptować i pokochać siebie, a przede wszystkim - zwracać uwagę na to, co naprawdę w życiu naprawdę ważne.

Przeczytaj:
„Jak szczuplutko!”. Dominika Gwit zachwyciła w dopasowanej sukience
Najpierw ślub, teraz... dziecko? Szczere wyznanie Dominiki Gwit!