Ile zarabia Doda? Gwiazda zdradza kulisy pracy w showbiznesie

Doda w wywiadzie z magazynem „Forbes” zdradziła, ile zarabia i dlaczego młodzi artyści często psują rynek.
/ 05.09.2019 15:14

Doda to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych celebrytek w Polsce. Wielu jej fanów pewnie zastanawia się, jak wyglądają jej zarobki. Czy gwiazdy naprawdę biorą miliony za koncerty lub udział w reklamie? Piosenkarka zdradziła, jak jest naprawdę!

Ile zarabia Doda?

Piosenkarka narzeka, że w ciągu ostatnich lat zarobki artystów scenicznych są coraz mniejsze. Z czego to wynika? Według Dody problem tkwi w tym, że… artystów jest po prostu za dużo. Przez to boją się o swoją przyszłość i godzą się na dużo niższe pensje, niż te, na które mogliby liczyć jeszcze kilka lat temu.

Kiedyś na sławę trzeba było zapracować. W tym świecie było 30-40 osób, które rządziły show-biznesem, połowa z nich mogła żądać za udział w reklamie – powiedzmy – milion, a nawet 2 miliony złotych
– wyznała w wywiadzie dla magazynu „Forbes”

Nie talent, a lajki – to właśnie według Doroty Rabczewskiej jest największym osiągnięciem dzisiejszych celebrytów. Być może jest w tym też trochę racji?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

Z czego wynikają niskie płace dla artystów? Głównie z tego, że w obawie o swoje przyszłe perspektywy godzą się na reklamę za małe kwoty lub całkowicie za darmo, przez co psują rynek. Doda zdradziła, że w ciągu ostatnich lat bardzo pogorszyły się gaże koncertowe. Kiedyś było to nawet do 100 tys. zł za występ, dzisiaj – kwoty nawet 10 razy mniejsze.

Doda wyznała, że swoją sławę zbudowała na ciężkiej pracy. Nierzadko sama odmawiała sobie wielu rzeczy, by tylko zainwestować we własne show. Dzięki temu jej kariera nabrała rozpędu, a w pewnym momencie zaczęła iść szalonym tempem.

Od jakiej kwoty zaczyna rozmowę o reklamie? Mowa tu o przyprawiającej o zawrót głowy kwocie... pół miliona złotych za kampanię trwającą rok. Dużo? Doda celnie się z tego tłumaczy: najpierw show, potem biznes. Cierpliwie zbudowała swoją karierę aż do momentu, w którym, jak sama mówi, stała się rozpoznawalna niczym Coca-Cola.

Przeczytaj więcej o gwiazdach:
Czy Magda Gessler poprawiała urodę? „Bardzo to smutne, ale prawdziwe”
Dlaczego Agnieszka Kaczorowska nie pokaże twarzy córki? Znamy odpowiedź aktorki!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)