Weronika Rosati fot. ONS/Instagram

Dlaczego Weronika Rosati urodziła córkę w Stanach Zjednoczonych?

Pierwsze dziecko jednej z najpopularniejszych polskich aktorek przyszło na świat za oceanem. Dlaczego Weronika Rosati decydowała się na poród w Stanach?
Marta Kosakowska / 12.04.2018 12:10
Weronika Rosati fot. ONS/Instagram

Weronika Rosati dzieli życie między Polskę, w której się urodziła, a Stany Zjednoczone, które wybrała ze względu na pracę zawodową. W momencie, kiedy świat dowiedział się, że gwiazda spodziewa się swojego pierwszego dziecka, wszyscy zadawali sobie pytanie, gdzie aktorka urodzi - w Polsce czy w USA. Weronika Rosati (34 l.) zdecydowała się na poród za oceanem. Jej córeczka Elizabeth urodziła się w grudniu 2017 roku w jednej z amerykańskich klinik. 

Weronika Rosati o porodzie w USA

Przez media natychmiast przetoczyła się informacja, że Weronika Rosati wybrała na miejsce porodu Stany Zjednoczone, ze względu na możliwość zdobycia przez córkę obywatelstwa. W USA obywatelstwo nabywa się na zasadzie ziemi, czyli jeśli dziecko rodzi się na terytorium kraju, to otrzymuje status obywatela.

Okazuje się jednak, że w przypadku Weroniki Rosati powód był bardziej prozaiczny. Gwiazda wyznała, że wolała uniknąć porodu w Polsce, by zwyczajnie mieć... spokój od ewentualnego zainteresowania mediów.

Ostatnie trzy miesiące spędziłam w Stanach Zjednoczonych. Było to uzależnione od mojego porodu i mojej córeczki, którą tam urodziłam ze względu na to, że chciałam mieć święty spokój w tym wyjątkowym momencie. Mogłam się nacieszyć dzieckiem, a nie stresować się, co zapewne by mnie spotkało, gdybym urodziła tutaj - powiedziała w programie "Pytanie na Śniadanie Extra"

.

 

where there is love there is life 💞

Post udostępniony przez Weronika Rosati (@weronikarosati)

"Mężczyźni nie powinni widzieć porodu". Słowa lekarza wywołały wiele kontrowersji

Weronika Rosati o wyborze imienia dla córki

Aktorka nawiązała również do imienia swojej córki. Nazwała ją na cześć swojej idolki - słynnej amerykańskiej aktorki Elizabeth Taylor. Wielu fanów pomyślało, że dziewczynka otrzymała imię Elżbieta. Jednak Weronika Rosati wyjaśniła, że jej córka nosi zagraniczną wersję imienia. Zdradziła również, że od dawna marzyła o tym, by nazwać córkę właśnie w ten sposób. Nie od dziś wiadomo, że Weronika Rosati jest wielką fanką złotej ery Hollywood. Nie zamierza jednak narzucać Elizabeth, by została aktorką.

Po prostu miałam od zawsze takie marzenie, żeby jeśli będę miała córkę, to żeby nazwać ją imieniem mojej idolki, bo uważam, że to jest godne imię. Ale nie chciałabym, żeby córka poszła w ślady Elizabeth Taylor. Chciałabym, żeby miała taki zawód, który nie polega głównie na odrzuceniu, czekaniu i niepewności. A jeżeli chce być aktorką, niech będzie, najważniejsze żeby była szczęśliwa - wyznała Weronika Rosati.

 

Córeczka aktorki niedawno skończyła 3 miesiące. Młoda mama powoli wraca do pracy na planie zdjęciowym do serialu "Diagnoza". Myślicie, że Elizabeth za jakiś czas pójdzie w ślady swojej mamy?

Przeczytaj:
Polki.pl przesłuchują Weronikę Rosati
Jak wygląda Weronika Rosati dwa miesiące po ciąży? Aktorka pierwszy raz po porodzie pokazała się na zdjęciu w bikini