POLECAMY

Dlaczego księżna Kate nigdy nie zdejmuje płaszcza podczas oficjalnych spotkań?

Jesteście ciekawe?
Edyta Liebert / 8 miesięcy temu
Dlaczego księżna Kate nigdy nie zdejmuje płaszcza podczas oficjalnych spotkań? fot. ONS.pl

Zauważyliście, że księżna Kate często pozuje w płaszczach? Nie to, nie ze względu na aurę pogodową. Tłumaczymy, czemu ulubienica Brytyjczyków nie zdejmuje okrycia do zdjęć.

Nawet gdy znajduje się w pomieszczeniu, z dziećmi czy z dorosłymi - księżna Kate rezygnuje ze zdejmowania płaszcza, co nam kojarzy się z naturalnym odruchem. W rodzinie królewskiej logika jest zaburzona i wiele rzeczy funkcjonuje zupełnie odwrotnie. Jak to?

Dlaczego księżna Kate nigdy nie zdejmuje płaszcza?

Odkąd księżna Kate wróciła do dworskich obowiązków, wraz z księciem Williamem można ich spotkać na oficjalnych spotkaniach. Ostatnio udali się z oficjalną wizytą do Norwegii. Spotkaniom towarzyszyły różne aktywności, m.in. książęca para złożyła wizytę była Szkoła Hartviga Nissena. Każdy z uczestników był ubrany elegancko, ale bez okrycia wierzchniego -  jedynie księżna Kate miała na sobie cały czas płaszcz. Dlaczego?

ONS.pl

Dlaczego Kate nie może zdjąć płaszcza?

Powodem permanentnego noszenia płaszcza przez księżną Kate jest związany z królewską etykietą zakaz jego zdejmowania. Jak donosi portal Ok!.co.uk, żadna z królewskich dam nie może zdjąć płaszcza w obecności aparatów fotograficznych!


ONS.pl
Do tej zasady stosuje się oczywiście królowa Elżbieta II, która nie zdjęła nigdy płaszcza w obecności fotoreporterów. Chodzi o skromność i nieodwracanie uwagi od spraw wagi państwowej. Płaszcza nie zdejmie także narzeczona księcia Harry'ego, Meghan Markle, która jest przyzwyczajona do zainteresowania paparazzi. Szczęśliwie, zasada nie obejmuje przyjęć i innych towarzyskich spotkań. Tymczasem zobaczcie płaszczowe inspiracje w stylu księżnej.

Czytaj też:

7 rzeczy, których nie wiecie o "50 twarzach Greya" i "Ciemniejszej stronie Greya". Te informacje was zaskoczą! To ona jako pierwsza grała w „Klanie” Bożenkę! Jak wygląda dziś Olivia Sivelli

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)