Daryl Hannah fot. ONS

Daryl Hannah aresztowana

Aktorka została zatrzymana przed Białym Domem
/ 31.08.2011 15:24
Daryl Hannah fot. ONS
Daryl Hannah została zakuta w kajdanki i odprowadzona przez policję po tym, jak przystąpiła do protestu ekologów, który miał miejsce tuż przed rezydencją prezydenta Baracka Obamy w Waszyngtonie. 50-letnia aktorka została zatrzymana przez policję - wraz z około 100 innych protestującymi - po odmowie odejścia z miejsca manifestacji, która dotyczyła sprzeciwu budowy rurociągu olejowego XL Keystone. Rurociąg ma przebiegać od kanadyjskich piasków roponośnych w prowincji Alberta do rafinerii ropy naftowej na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej, a jego plan musi zostać jeszcze zatwierdzony przez Biały Dom.

Zanim została aresztowana, Hannah powiedziała: "Czasem konieczne jest poświęcenie swojej wolność dla większej swobody, a my chcemy być wolni od straszliwej śmierci i zniszczenia, które powodują paliwa kopalne i chcemy mieć czystą energię w przyszłości."

To nie pierwszy raz, kiedy Daryl Hannah została aresztowana. W 2009 roku brała udział w proteście przeciwko górnikom, którzy wysadzali wierzchołki gór w stanie Wirginia Zachodnia, by łatwiej dostać do drogocennych złóż. W efekcie blokowali wszystkie okoliczne drogi. Hannah i 30 innych osób zablokowało drogę dojazdową do jednej z tamtejszych elektrowni, co skłoniło policję do interwencji.