księżna Kate, książę William fot. ONS

Czerwona sukienka księżnej Kate z prezentacji trzeciego dziecka - marka i cena

Księżna Kate słynie z doskonałego doboru stylizacji do okazji. Sukienka, w której pokazała się z nowo narodzonym księciem na schodach londyńskiego szpitala, kryje za sobą pewną historię.
Marta Kosakowska / 04.07.2018 15:13
księżna Kate, książę William fot. ONS

Księżna Kate po narodzinach trzeciego dziecka pokazała się światu zaledwie 7 godzin po porodzie. Uśmiechnięta, promienna, starannie wystylizowana. W czerwonej sukience z białym kołnierzykiem wyglądała perfekcyjnie. I choć oczy świata były skierowane na małego księcia, to uwadze nie umknęła również młoda mama. Jej kreacja już jestem hitem! Fanki stylu księżnej natychmiast zapragnęły mieć podobną w swojej szafie. Sprawdziliśmy markę, ale też historię, która kryje się za wyborem sukienki.

Czerwona sukienka księżnej Kate - marka i cena

Stylizacje księżnej Kate zawsze są starannie przemyślane. Szczególnie mają być tłem do prezentacji światu nowego członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Tak było również tym razem. O stroje księżnej dba osobista asystentka Natasha Archer. Niewykluczone, że to własnie ona była pomysłodawczynią kreacji, w której księżna Kate pojawiła się 23 kwietnia na schodach kliniki Lindo z małym księciem na ręku. 

Księżna Kate na kilka tygodni przed porodem sama dźwiga zakupy! Te zdjęcia to autentyk?

Intensywnie czerwona sukienka księżnej miała luźny fason, który skrywał ciągle jeszcze zaokrąglony brzuszek młodej mamy. Kreacja sięgała do kolan i miała rękawy o długości 3/4. Prosty fason został ozdobiony efektownym, haftowanym kołnierzykiem w kolorze białym. Sukienka księżnej Kate pochodzi z kolekcji projektantki Jenny Packham. Mówi się, że sukienka mogła kosztować od 3000 do nawet 7500 dolarów. Stylizację uzupełniły zamszowe, cieliste szpilki marki Gianvito Rossi, za które trzeba zapłacić 675 dolarów.

Stylizacja księżnej Kate hołdem dla Lady Di

Media natychmiast przypomniały, że w bardzo podobnej stylizacji księżna Diana zaprezentowała światu księcia Harry'ego. Było to w 1894 roku. Księżna miała wówczas na sobie obszerny, czerwony płaszcz, spod którego wystawała biała bluzka z kołnierzykiem. To nie pierwszy raz, kiedy specjaliści od mody dopatrują się w stylu ubierania księżnej Kate inspiracji matką księcia Williama.

Przeczytaj:
To tradycja, że książęca para pokazuje nowo narodzone dziecko. Ale tym razem Kate nas zaskoczyła!
Trzecie royal baby jest już na świecie! Księżna Kate urodziła chłopca czy dziewczynkę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/24.04.2018 18:55
Parę godzin po porodzie a wyglądała promiennie i pięknie. I mogą ludzie mówić że dbało o nią tyle osób ale i tak od niej wiele się wymaga że od razu po porodzie musi wychodzić w szpilkach i się pokazywać światu. Brzuszek ma jeszcze bo to normalne, ale założę się że przy następnej okazji będą zdjęcia z podpisami jak ona to robi że tak dobrze już wygląda. Jak dla mnie to geny, bo ja po porodzie to dopiero z iqgreen schudłam.