Beckhamowie - Pociąg do Hollywood

Ich przeprowadzkę za ocean śledził cały świat. Podejrzewano, że Beckhamowie nie zaaklimatyzują się tak łatwo w Beverly Hills.
/ 20.06.2011 11:17
Victoria zadbała jednak o wszystko. Dzięki niej Beckhamowie dołączyli do panteonu sław, a ich przyjazd do USA okazał się ogromnym medialnym sukcesem.

To wspaniałe, że mamy ich już w Los Angeles. Nie mogliśmy się z Kate doczekać dnia, kiedy przyjadą” – powiedział Tom Cruise, który razem z żoną Katie Holmes zasiadł na trybunach stadionu w Los Angeles i oczekiwał, aż na murawie po raz pierwszy w bawach Los Angeles Galaxy pojawi się jego przyjaciel David Beckham.
Jeden z najsławniejszych piłkarzy na świecie przyjechał do USA zaledwie dwa tygodnie wcześniej. Na konferencji prasowej pojawił się w szarym, świetnie dopasowanym garniturze, z dumą zaprezentował swoją nową koszulkę z numerem 23, a potem z radością rozdawał autografy. Niebawem jednak David stracił dobry humor. Na kilka dni przed meczem okazało się, że doznał kontuzji kostki. Jego występ  w meczu z angielskim klubem Chelsea stanął pod znakiem zapytania. Dzień przed meczem  odbył kilkudziesięciominutowy trening z wyjątkowo wymagającym amerykańskim trenerem Ivanem Pierrą. To on ostatecznie miał podjąć decyzję, czy sportowiec będzie mógł wystąpić. David opowiadał potem, że już dawno nie pamiętał kiedy był tak zestresowany. Na szczęście werdykt był dla niego korzystny. Kiedy nazajutrz rozpoczął się tak długo oczekiwany mecz, David nawet nie starał się ukryć wzruszenia. Szukał na trybunach swojej żony i synów. Pozdrowił też nowych amerykańskich przyjaciół Toma i Katie, Willa Smitha i jego żonę Jadę Pinkett, Evę Longorię…
Mimo że trener pierwszy występ Davida przewidział jedynie na 13 minut meczu, przed telewizorami zasiadła rekordowa ponadpółtoramilionowa publiczność. Beckham schodził z boiska dumny jak nigdy wcześniej. Bo w Europie prasa po meczach, w których występował, nie pozostawiała na nim suchej nitki. Pisano, że jako piłkarz już się skończył i że teraz jest tylko mężem swojej przebojowej żony.

W kręgu przyjaciół
„W Los Angeles czuję się jak królowa. Wszyscy są tu dla nas tak niesamowicie mili. Nie wiem nawet komu powinnam podziękować w pierwszej kolejności”, mówiła Victoria Beckham w programie „Today Show”. Żona Davida i wokalistka zespołu Spice Girls pojawiła się w popularnym w USA programie nazajutrz po uroczystej imprezie, jaką zorganizowali na    przywitanie Beckhamom przyjaciele. Na kilka dni przed meczem, w którym miał wystąpić David, Jada Pinkett Smith zarezerwowała salę bankietową w Muzeum Sztuki Współczesnej w dolnym Los Angeles. Katie Holmes zadbała o zaproszenia. Na czarnych kartkach złotymi literami wydrukowano: „Zapraszamy, dołączcie do Toma Cruise’a, Katie Holmes, Willa Smitha i Jady Pinkett Smith i wspólnie bawmy się na przyjęciu zorganizowanym z okazji przybycia Victorii i Davida do Los Angeles”. Nazajutrz po meczu przed muzeum zaczęły podjeżdżać limuzyny, z których wysiedli: Demi Moore i Ashton Kutcher, Bruce Willis, Eva Longoria, Brooke Shields z mężem Chrisem Henchy, Jim Carrey i Jenny McCarthy, Ron Howard. Victoria kilka razy ze wzruszeniem ocierała łzy.  Zebranym podziękowała przede wszystkim za pomoc w znalezieniu domu dla całej rodziny. Ten temat przez ostatnie miesiące spędzał jej sen z powiek. Żadna z rezydencji, które oglądała, nie wydawała jej się wystarczająco dobra. Dlatego w końcu o pomoc w poszukiwaniach poprosiła Katie Holmes i Toma Cruise’a. Dzięki nim Victoria znalazła wspaniałą willę w Beverly Hills.

Małżeństwo S.A.

Teraz Beckhamowie mają kilka dni wolnego. Chcą całą rodziną nacieszyć się nowym domem, poznać okolicę. Niedawno David zabrał swoich trzech synów na zakupy do centrum Beverly Hills. We czwórkę buszowali w sklepie z zabawkami Toys „R” Us. Chłopcy: Brooklyn, Romeo i Cruz mogli sobie wybrać tak dużo zabawek jak chcieli.
Niebawem synowie rozpoczną naukę w nowych szkołach, a rodzice pójdą do pracy... do telewizji. Za kilka tygodni w NBC rozpocznie się reality show z Victorią w roli głównej. Żona Davida będzie opowiadać o swojej przeprowadzce za ocean i pierwszych chwilach w Kalifornii. „Ogromnie się na ten program cieszę. To będzie coś specjalnego. Myślę, że wiele osób będzie zszokowanych, bo odsłaniam tam naprawdę dużo tajemnic”, mówi Victoria. Żona Davida przez ostatnie miesiące nie robiła nic innego, jak tylko zabiegała o przychylność wpływowych ludzi z kręgów amerykańskiego show-biznesu. Zadbała także o to, aby swój program telewizyjny miał David.  Telewizja FOX Soccer Channel podpisała z nim kontrakt na 13-odcinkowy cykl zatytułowany „David Beckham Soccer USA”, w którym David opowiadać będzie o swojej karierze i pracy w Los Angeles Galaxy. „Czasem mam wrażenie, że dopiero teraz naprawdę rozpoczęło się nasze życie. Kalifornia jest dla nas rajem”, powiedziała niedawno Victoria w jednej z rozgłośni radiowych. „Będziemy tu mieszkać z Davidem do końca życia”, zakończyła wzruszona. A w każdym razie tak długo jak Ameryka się Beckhami nie znudzi, dodają złośliwi. W razie czego na podbój czekają kolejne kontynenty.

Iza Bartosz / Viva