Barbara Kurdej-Szatan znów zmaga się z boreliozą fot. ONS

Barbara Kurdej-Szatan nadal choruje na boreliozę. Odebrała złe wyniki badań

Aktorka od pięciu lat zmaga się z boreliozą. Jaki obecnie jest jej stan zdrowia?
/ 07.12.2018 11:20
Barbara Kurdej-Szatan znów zmaga się z boreliozą fot. ONS

Barbara Kurdej-Szatan, gdy tylko dowiedziała się o chorobie, natychmiast podjęła leczenie. Kiedy metody konwencjonalne zawiodły, gwiazda podała się terapii alternatywnej. Najnowsze wyniki badań wskazują, że leczenie nie przynosi efektów.

Choroby nie omijają gwiazd. Na co chorują znani i lubiani?

Barbara Kurdej-Szatan nadal choruje na boreliozę

Aktorka udzieliła wywiadu tygodnikowi „Na Żywo”, w którym zdradziła, że choroba znów zaatakowała. Gwiazda w ostatnim czasie czuła się gorzej, a wyniki badań tylko potwierdziły jej przypuszczenia.

Wyszły źle, ale czuję się dobrze. Być może to dobre samopoczucie zawdzięczam swojemu pozytywnemu nastawieniu. Bo gdy ostatnio byłam znerwicowana, czułam, że choroba znowu przejmuje nade mną kontrolę
- wyznała.

Barbara Kurdej-Szatan od jakiegoś czasu zrezygnowała z tradycyjnych metod leczenia, które - w jej przypadku - zawiodły. Postanowiła skorzystać w medycyny niekonwencjonalnej. Poddała się leczeniu specjalnymi prądami, dieto- i ziołoterapii.

Antybiotyk na dłuższą metę osłabia i wyniszcza organizm. Oprócz prądów, stosuję też dietę i zioła
- powiedziała w rozmowie z tygodnikiem.

Barbara Kurdej-Szatan po raz pierwszy poinformowała o swojej chorobie na łamach wywiadu dla magazynu „Viva!”. Gwiazda serialu „M jak miłość” trafiła do lekarza z powodu niepokojącego bólu ręki. Lekarze zdiagnozowali boreliozę.

Jest choroba wielonarządowa, która atakuje stawy, skórę, układ nerwowy i serce. Można się nią zarazić przez ukąszenie kleszcza. Symptomy bywają niejednoznaczne, dlatego prawidłowa diagnoza zwykle zapada bardzo późno, a leczenie - jak w przypadku Barbary Kurdej-Szatan - nie zawsze przynosi pożądane rezultaty.

Więcej newsów o gwiazdach:
Maja Bohosiewicz wychodzi za mąż! Pokazała zdjęcie z przymiarek sukni ślubnej
„Ciąża Ci służy!”. Internautki zachwycone pierwszym ciążowym zdjęciem Kasi Tusk

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/02.02.2019 17:25
Gwiazda- dobre... 🤣🤣🤣
/26.01.2019 22:23
Szkoda tylko że badania na borelioze nie są refundowane 😒
/27.12.2018 22:35
Tylko antybiotykami wyleczycie boreliozę. Nie wierzcie że nie. Borelioza was pierwsza wykończy, nie antybiotyki. Mąż przyjmował 10 miesięcy. Czuje się świetnie, stawy przestały go boleć. Rok po odstawieniu antybiotyków był na 10 prądach bo go prosiłam. On nie widział potrzeby. Ludzie zaczynajcie leczenie od długiej terapii antybiotykami!