Anna Przybylska fot. ONS.pl

Anna Przybylska nie żyje - przegrała walkę z nowotworem

Miała 35 lat. Przegrała walkę z nowotworem...
Joanna Szczepaniak / 09.10.2014 08:48
Anna Przybylska fot. ONS.pl
Aktorka od kilku lat walczyła z rakiem. Zniknęła ze świata filmu i show-biznesu. Przeszła operację wycięcia guza trzustki. Nie udało jej się pokonać choroby.

Anna Przybylska nie żyje

W lipcu tego roku w mediach pojawiła się fałszywa informacja o śmierci Przybylskiej, czym gwiazda była bardzo zbulwersowana. Tym razem o jej śmierci poinformowała managerka, pisząc o tym na oficjalnej stronie aktorki.

"Z trudnym do wyrażenia bólem w sercu pragnę zawiadomić, że w dniu 5 października 2014 roku po ciężkiej walce z chorobą zmarła Anna Przybylska. Odeszła w spokoju, w gronie najukochańszej rodziny. W imieniu rodziny i najbliższych proszę wszystkich o zrozumienie i uszanowanie prywatności tych, dla których od dziś tak wiele się zmieniło" - napisała Małgorzata Rudowska

W lutym tego roku aktorka w wywiadzie dla "Vivy!", opowiedziała o tym, że poprzedni rok był dla niej bardzo ciężki. Głęboko wierzyła w to, że uda jej się pokonać chorobę.
"Dla mnie to był naprawdę trudny rok, w którym czas liczył się podwójnie. Wydaje mi się, że to było już bardzo dawno temu, w jakimś innym życiu. (...) Najbardziej chciałabym wyjść z tej sytuacji, w jakiej się teraz znajduję, i móc funkcjonować tak, jak funkcjonowałam do tej pory. Jeszcze trochę pożyć. Bardzo głęboko wierzę, że mi się uda." 

Kariera Anny Przybylskiej

Największą popularność zdobyła, grając w serialu "Złotopolscy". Występowała w nim od roku 1997 do 2010 roku. Wcielała się w nim w młodą sierżant policji Marylkę Bakę. Debiutem fabularnym była rola Suczki w "Ciemnej stronie Wenus". W roku 1999 zagrała Julię w serialu "Lot 001", a w roku 2000 pojawiła się w "Sezonie na leszcza". W roku 2002 aktorka otrzymała małą rolę w "Dniu świra", a zaraz potem w "Karierze Nikosia Dyzmy". W czasie, kiedy Anna Przybylska grała w "Złotopolskich", zaangażowała się także równolegle do serialu komediowego "Daleko od noszy", w którym występowała w latach 2003-2010.

Zagrała główną rolę żeńską w powieści Radka Knappa "Lekcje Pana Kuki", za co otrzymała nominację do Złotej Kaczki. W 2008 roku zagrała w koprodukcji polsko-francuskiej "Limousine". Wystąpiła w kilku odcinkach serialu "39 i pół" (2009) oraz w komedii "At the Zoo" (2009) i w kilku odcinkach seriali "Synowie" (2009). W roku 2009 na ekrany weszła również komedia "Złoty środek" Olafa Lubaszenko ze znaczącą, bo podwójną rolą Anny Przybylskiej. Za swoją rolę została nominowana do Złotej Kaczki. Ostatnim filmem w jej filmografii jest "Bilet na księżyc" z 2013 roku w reżyserii Jacka Bromskiego.

Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk
Anna Przybylska ze swoim partnerem, Jarosławem Bieniukiem

Więcej: