Anna Lewandowska fot. ONS.pl

Anna Lewandowska nominowana do Biologicznej Bzdury Roku 2017

Oceńcie same!
Edyta Liebert / 11.01.2018 12:19
Anna Lewandowska fot. ONS.pl

Anna Lewandowska regularnie umieszcza na swoim blogu czy serwisach społecznościowych ćwiczenia, podsuwa przepisy, pisze o zdrowym odżywianiu. Choć blisko jej do mentorki, to dyplomowani dietetycy nie uznają jej za specjalistkę. Ta nominacja to dowód?

Anna Lewandowska nominowana w plebiscycie na Biologiczną Bzdurę Roku

Prywatny plebiscyt to pomysł Łukasza Sakowskiego, twórcy bloga „To tylko teoria”, który ma ponad 50 tys. fanów na Facebooku. Trenerka została tam skrytykowana za niektóre ze swoich postów, które były związane z żywieniem. Autor plebiscytu wymienił trzy najgorsze wpadki Lewandowskiej, i tu cytujemy:

Jedna o tym, że mikrofalówka powoduje depresję i całe mnóstwo innych chorób (wyjaśnienie, że mikrofale nie są szkodliwe tutaj), druga o tym, że smalec gęsi to źródło białka, a trzecia o miodzie jako leku na cukrzycę, gdyż zawiera cukry redukujące. Smalec jest tłuszczem i jest weń (nie w białko) bogaty, natomiast miód nie może być lekiem na cukrzycę. To, że zawiera cukry redukujące wcale nie oznacza, że redukuje cukrzycę.
- czytamy na stronie totylkoteoria.pl.

Screen Facebook @Totylkoteoria

Nie tylko Anna Lewandowska pisze bzdury

Szansę na niechlubne zwycięstwo ma wypowiedź dotycząca gęsiego smalcu. Jednak nie wydaje on się tak irracjonalny, jak wygrany cytat w plebiscycie z zeszłego roku. W 2016 roku miejsce zajął cytat z Frondy, stwierdzający, że znak krzyża zabija zarazki... A kto jeszcze został nominowany do „Biologicznej Bzdury Roku 2017”?

Oprócz trenerki, nominowani do wyróżnienia zostali: Polski Związek Łowiecki (za cytat: „człowiek to ssak, a nie zwierzę”), Rafał Ziemkiewicz („Po raz pierwszy od czasów Reagana w USA prezydentem jest mężczyzna z chromosomami”), blogerka Pepsi Eliot („Na podstawie danych WHO, rak macicy jest spowodowany w 100 proc. pasożytami. Jak się to ma do setek tysięcy działań chemio i radioterapii, którym poddano chore kobiety?”), Władysław Kosiniak-Kamysz („To jest zagrożenie dla życia i zdrowia naszych mieszkańców, naszych rodaków, trzeba przeciwdziałać, Polska musi być wolna od GMO”), Fronda („Osoby religijne mają inny mózg niż osoby niewierzące (...) Wniosek jest prosty i oczywisty - to osoby wierzące w Boga mają prawidłową strukturę mózgu”), Minister Jan Szyszko („Nie znam gatunku, na który by się polowało i który by wyginął”).

Naszym zdaniem Anna Lewandowska może i zalicza wpadki, ale o zdecydowanie mniej szkodliwym wpływie społecznym. Sądzimy, że jeśli otrzyma to niechlubne wyróżnienie, będzie ono niesprawiedliwością z uwagi na kaliber pozostałych „cytatów-perełek”. 

Czytaj więcej o żywieniu:

Przekąski od Lewandowskiej na półkach w Lidlu! Spieszcie się!5 gorących trendów żywieniowych na rok 2018

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)