Angelina Jolie, Brad Pitt fot. ONS

Angelina Jolie i Brad Pitt pomogą Haiti

Znana z działalności charytatywnej gwiazdorska para wesprze finansowo ofiary trzęsienia ziemi
/ 10.02.2010 12:52
Angelina Jolie, Brad Pitt fot. ONS
We wtorek wieczorem niewielkim karaibskim państwem wstrząsnęło najsilniejsze od ponad 200 lat, trzęsienie ziemi. Tysiące ludzi jest uwięzionych pod gruzami. Tysiące straciło życie. Świat ruszył na pomoc jednemu z najbiedniejszych państw świata.

Jak podaje magazyn People, najsłynniejsza hollywodzka para, Angelina Jolie i Brad Pitt, zamierzają przekazać milion dolarów na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti. Pieniądze te mają trafić do organizacji charytatywnej Lekarze bez Granic przez fundację Jolie-Pitt.

Angelina podkreśliła w swojej krótkiej wypowiedzi, że to potwornie straszne, że taka wielka katastrofa spada na ludzi, którzy cierpią z powodu ubóstwa i przemocy. A Brad dodał, że najważniejsza jest pierwsza pomoc, która dociera na miejsce tragedii, bo mieszkańcy w tej chwili najbardziej potrzebują opieki medycznej i żywności.

Para zamierza też współpracować z haitańskim muzykiem Wyclefem Jeanem, który jest ambasodorem dobrej woli własnego kraju. Będą wspierać działania organizacji humanitarnych na rzecz ofiar na Haiti. Pomoc zadeklarowało także wiele innych znanych gwiazd, m.in. Oprah Winfrey, Lindsay Lohan czy Paris Hilton.

Ty też chcesz pomóc? Sprawdź jak to zrobić - wejdź na nasze forum >>