Agata Młynarska pilnie potrzebowała leku. Takiego odzewu się nie spodziewała!

Agata Młynarska zamieściła na Instagramie dramatyczny apel. Dziennikarka poszukiwała leku na nieswoiste zapalenie jelit. Dzięki pomocy internautów, udało się go zdobyć.
/ 3 miesiące temu
Agata Młynarska pilnie potrzebowała leku. Takiego odzewu się nie spodziewała! fot. ONS

Agata Młynarska zmaga się z chorobą Leśniowskiego i Crohna. Dziennikarka jakiś czas temu niespodziewanie trafiła do szpitala z zaostrzeniem dolegliwości. Po kilku dniach jej stan poprawił się. Teraz znów dziennikarka zaniepokoiła swoich fanów. Zamieściła na Instagramie dramatyczny apel. Poszukiwała leku, bez którego nie może funkcjonować.

Internauci pomogli Agacie Młynarskiej

Agata Młynarska napisała na swoim profilu, że poszukuje medykamentu o nazwie Entocort. Leku nagle zabrakło w aptekach i hurtowaniach. Dziennikarka pilnie potrzebowała go kupić.

Lek, bez którego my, chorzy na nieswoiste zapalenia jelit, w stanach ostrych, nie możemy funkcjonować, nie możemy też przerwać kuracji, bo jest to steryd - wyjaśniła. Niestety NIE MA go w aptekach i w hurtowni. Nagle przepadł, nie ma zamienników. Szukam go od kilku dni. W aptekach dostaję informację, że lek „wcięło”, nie ma i już. Trzeba czekać... Czy macie może pomysł jak go zdobyć? Może znacie zaprzyjaźnione apteki, które mogą go jeszcze mieć przez przypadek??? Będę wdzięczna za pomoc
- poprosiła.

Zaapelowała również do rządzących o interwencję w tej sprawie.

Hej, Wy tam na stołkach wysoko!!! Zróbcie z tym coś! Zajmijcie się tym co ważne!

 

Entocort- lek, bez którego my, chorzy na nieswoiste zapalenia jelit, w stanach ostrych, nie możemy funkcjonować, nie możemy też przerwać kuracji, bo jest to steryd.Niestety NIE MA go w aptekach i w hurtowni. Nagle przepadł, nie ma zamienników. Szukam go od kilku dni. W aptekach dostaję informację, że lek „wcięło”, nie ma i już. Trzeba czekać... Czy macie może pomysł jak go zdobyć? Może znacie zaprzyjaźnione apteki, które mogą go jeszcze mieć przez przypadek??? Będę wdzięczna za pomoc❤️🙏Wstrzymam się od stosownego komentarza na ten temat bo słowa, które cisną się na usta zaprowadziły by mnie pod sąd. No halo! Hej Wy tam na stołkach wysoko!!! Zróbcie z tym coś! Zajmijcie się tym co ważne! #entocort #nieswoistezapaleniejelit #lesniowskicrohn #autoimmunedisease #sterydoterapia #potrzebneleksrstwo #szukampomysłu #szukampomocy @agata_mlynarska

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Odzew na prośbę dziennikarki był ekspresowy. W poszukiwania leku zaangażowali się nie tylko znajomi gwiazdy, ale również internauci. I udało się! W następnym poście Agata Młynarska poinformowała, że dzięki pomocy życzliwych osób, znalazła lek.

Dziękuję za natychmiastowy odzew w sprawie leku!!!! Jesteście niesamowici. Za chwilę dostanę przesyłkę:) - napisała. Jednocześnie wpisy pod postem pokazały rozmiar problemu, z którego warto zdać sobie sprawę. Nagłaśnianie go może choć trochę pomoże!
- podkreśliła.

Dziennikarka postanowiła jednak nie pozostawiać tak tej sprawy. Na własną rękę skontaktowała się z Głównym Inspektoratem Farmacji. Zaapelowała również od innych osób, by zgłaszały w ten sposób niedostępne leki.

Moje śledztwo na temat brakujących leków: W Głównym Inspektoracie Farmacji mówią, że niby lek jest. Podali stronę gdzie można sprawdzać dostępność leków https://ktomalek.pl/. GIF w tej chwili walczy z nielegalnymi wywozami leków za granice. Zasugerowali, żeby zgłaszać braki leków mailowo gif@gif.gov.pl!!!! Im więcej ludzi będzie zgłaszało, tym szybciej ogarną sprawę. Piszmy zatem, nie odpuszczajmy!!!!!

Przeczytaj:
Siostra błagała Korę, by nie odchodziła. Opiekunka o ostatnich chwilach gwiazdy
Marta Kaczyńska urodziła! Wygadała się... córka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)