Agata Młynarska pokazała zdjęcie ze szpitala. Dziennikarka jest poważnie chora

Agata Młynarska przebywa na oddziale szpitalnym. Co jej dolega?
Marta Kosakowska / 4 miesiące temu
Agata Młynarska pokazała zdjęcie ze szpitala. Dziennikarka jest poważnie chora fot. ONS

Agata Młynarska kilka dni temu trafiła do szpitala. Dziennikarkę umieszczono na oddziale gastrologii. Powodem jest zaostrzenie choroby Leśniowskiego i Crohna, z którą Młynarska zmaga się od lat.

Na co choruje Agata Młynarska?

Agata Młynarska kilka lat temu wyznała, że cierpi na nieswoiste zapalenie jelit. Gwiazda telewizji miała uciążliwe bóle brzucha, które zbagatelizowała. Dopiero po badaniach i poznaniu diagnozy, zaczęła dbać o siebie m.in. stosując odpowiednią dietę. Niestety w ostatnim czasie objawy choroby nasiliły się. Agata Młynarska znalazła się w szpitalu. Po czterech dniach pobytu na oddziale, udało się opanować sytuację, poinformowała dziennikarka na Instagramie.

Po czterech dniach ostrej walki na oddziale gastrologii, znanym mi od lat, wrócił uśmiech i nadzieja, że najgorsze znów udało się pokonać. Moja choroba ma własne życie. Nie zbadano dlaczego pojawiają się tak silne jej zaostrzenia. Bo przecież było tak dobrze i nagle... walka o życie. Jelita to wciąż wielka zagadka dla lekarzy. I tym razem pani profesor Grażyna Rydzewska stanęła na wysokości zadania. Dziękuję:)

Pod postem Agaty Młynarskiej pojawiło się mnóstwo komentarzy ze słowami wsparcia od fanów.

- Pani Agato, życzę szybkiego powrotu do zdrowia, siły i optymizmu.
- Zdrowia zdrowia i nadal tego pięknego usmiechu.
- Dużo zdrowia! Ja też wychodzę właśnie z zaostrzenia. Pozytywne myślenie daje wiele siły! Pozdrawiam Panią
- piszą internauci.

My również przyłączamy się do życzeń zdrowia dla Agaty Młynarskiej!

Co to jest choroba Leśniowskiego i Crohna?

Choroba Leśniowskiego i Crohna to inaczej nieswoiste zapalenie jelit. Może dotyczyć każdego odcinka przewodu pokarmowego - od jamy ustnej do odbytu. Polega na rozwoju przewlekłego stanu zapalnego ścian przewodu pokarmowego. Nie znane są dokładne przyczyny rozwoju choroby. Może mieć ona podłoże autoimmunologiczne.

Czym jest choroba Leśniowskiego-Crohna?

Choroba objawia się m.in. osłabieniem, utratą masy ciała, bólami brzucha, przewlekłymi biegunkami, niedrożnością jelit. Nie opracowano jeszcze skutecznej metody leczenia. Stosowane terapie polegają na łagodzeniu objawów i próbach powstrzymania dalszego rozwoju choroby.

Przeczytaj:
Jennifer Aniston i Brad Pitt wzięli ślub? Sensacyjne wiadomości z zagranicy
„Co ma do tego Ania?” - Lewandowski o hejcie po mundialu. Stanął w obronie żony

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)